Michalovia v Michalovciach

Zabávač Michal Hudák dostal v Michalovciach za moderovanie mestského plesu 3000 eur. Spisovateľ Michal Hvorecký dostal v Michalovciach za literárnu čítačku v mestskej knižnici päť vyradených kníh.

Verte mi, že tomu druhému Michalovi ani za mak nezávidím. Pokojne vyhlasujte, že sa nehodím do dnešnej pragmatickej doby. Ale ja by som sa hanbil prijať aj o jednu nulu menšiu sumu za vystúpenie v meste, kde sa nezamestnanosť pohybuje okolo 20 percent, kde sú tisíce ľudí bez práce dlhodobo a kde je priemerná mzda 620 eur hrubého.

Čudujem sa slovenským herečkám, hercom, moderátorom a hudobníkom, že prijímajú účasť na podujatiach, na ktorých veľmi chudobné mestá uspokojujú hŕstku veľmi bohatých – na spomínanom plese, ktorý spolovice platilo mesto, bolo iba 150 hostí…

Navyše každému súdnemu človeku musí byť jasné, akí podnikatelia chodia na takéto akcie, o čo tam ide v prvom rade: o získavanie mestských zákaziek. Aj v Michalovciach hlavní sponzori plesu už opravovali futbalový štadión, sídliskové plochy aj dom pre seniorov a tešia sa na ďalšie kšefty.

Zemplínska knižnica nemá na nákup kníh a mesto tvrdí, že nie sú peniaze. Sú. Otázkou je, komu sú určené, kto o tom rozhoduje a kedy už tohto slovenského systému legalizovanej korupcie budeme mať naozaj dosť. Pozdravujem z Bratislavy na východ aj do iných svetových strán. Michal H.

3 thoughts on “Michalovia v Michalovciach

  1. Michal, do dnešnej pragmatickej doby sa nieže nehodíš, ty jej len nerozumieš. krutá pravda je taká, že obyvatelia Michaloviec, ktorých ti je tak ľúto pre vysokú nezamestnanosť a nízke priemerné zárobky, vlastne polovičnú úhradu mestského plesu mestom a 3.000 € za jeho moderovanie Michalovi H. ODSÚHLASILI. urobili tak vo chvíli, kedy dovolili svojim voleným zástupcom schváliť rozpočet mesta. činia tak tým, že peniaze, o ktorých rozhoduje mestské zastupiteľstvo, nepovažujú za svoje a nepýtajú sa poslancov a primátora, či ich vynakladajú hospodárne a na zmysluplné veci. Michalovčania majú jedinú poľahčujúcu okolnosť: že rovnako bezmocní a neschopní zabrániť rozhadzovaniu verejných peňazí sme (zatiaľ) vo všetkých SK obciach a mestách bez výnimky.

  2. Michal, suhlasim s Tvojim pohladom, a myslim si, ze to nikdy nebude inak, pokial sa prave nasa generacia nebude pozastavovat nad tymito vecami. Ludia, ktori sa hrnu do politiky, ci uz do samospravy alebo do ‘velkej’ nikdy nebudu konat moralne sami od seba – bez toho, aby sme to od nich nevyzadovali. U Hudaka by som vzhladom na to, akym program prepoziciava svoj hlas nejaky moralny sebasud necakal, ale mozno stoji na zamyslenie, ci by mesta velkosti Michaloviec a regionov s takou chudobou vobec mali mat prestizne plesy.

  3. …že 620 eur…a to si ešte veľa povedal. Inak pekne napísané, ale čo narobíš. Rozumný človek sa bude len hnevať a nerozumný si to neuvedomí. Tých druhých je bohužiaľ viac a tí prví to teda nemajú šancu zmeniť.

Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s