Mapa Dunaja

Chcel som, aby na začiatku knihy bola mapa rieky. Keďže aj na ne sa vzťahujú autorské práva, a tie prísne dodržiavam, ukázalo sa to ako prekvapivo ťažká úloha. Napokon mapu v Nemecku špeciálne pre román vytvorila kartografka Vera Rochlitz, za čo jej patrí moje poďakovanie. Sú na nej všetky zastávky, topografia príbehu od Čierneho lesa až po Čierne more a mestá Mníchov, Regensburg, Passau, Linz, Melk, Viedeň, Bratislava, Budapešť, Moháč, Vukovar, Belehrad, Vidin, Russe, Veliko Tarnovo, Braila, Tulcea a Sulina. Obrázok sa dá kliknutím zväčšiť.

Dunaj je rieka príbehov: interview o románe

Advertisement

8 thoughts on “Mapa Dunaja

  1. zvlastne na tej mape je, ze nazvy statov su v anglictine, niektore mesta su v slovenskom ekvivalente, ine zase v anglickom, ine zase v narodnej verzii, nevidim ziadnu logiku v uvadzani nazvov v jednotlivych jazykoch

  2. ok, fajn, ale aj tak sa mi to nevidi, preco by americka firma vyrabala mapu strednej Europy so slovenskymi nazvami pre mesta ako Vieden, Budapest, Mohac, Belehrad, Mnichov (ten rovnako nelezi na Dunaji ako Prague) atd.?

  3. pravdu máš, Michal, no v knižke tá firme nevie o strednej Európe aj oveľa dôležitejšie veci :) nie, pravdou je, že je to trocha “z núdze cnosť”, ako napísal Kafka. keď sa pre slovenskú knihu v Nemecku vyrába mapa z pohľadu americkej firmy, problémy robí všeličo, diakritikou počnúc a zemepisom končiac . ale myslím, že pre účely knihy je to ok. mapa Wilsonova sa pred desiatimi rokmi tiež rodila veľmi ťažko :)

  4. inak, nový časopis je výborný nápad! držím palce! len drobná publikačná rada: nedával by som ho na web v PDF, ale zriadil publikačný web na WordPresse alebo inde. uľahčí to hlavne linkovanie, posielanie atď.

  5. vdaka za podporu, Michal, jasne, uvedomujeme si, ze uzivatelsky by mnohe ulahcila aj HTML verzia, ale tato podoba casopisu ma iste opodstatnenie – pracujeme s perspektivou tlacenia, prip. chceme citatelom a citatelkam umoznit vytlacit si plnohodnotny casopis – preto bola priorita PDF, preformatovanie do HTML je praca, na ktoru teraz nemame kapacity, mozno v buducnosti

  6. chápem. ale webu sa netreba báť. na to dnes už netreba kapacity:-) aj tento svoj web som si urobil sám a zadarmo. a pritom programovať neviem. na to sú šikovné templates.

Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s