Donumenta

Prestížny festival donumenta v Regensburgu predstavuje toho roku umenie a kultúru Slovenska. Mal som česť zúčastniť sa 17. júna s čítačkou ako “predkapela” :)

Teraz sa festival rozbehol naplno. Počas troch týždňov  budú zastúpené viaceré žánre súčasného slovenského umenia – maľba, hudba, tanec, literatúra. Vystúpia napríklad divadlo Skrat, spisovateľky Irena Brežná a Jana Juráňová alebo jazykovedec Juraj Dolník.

V koncepcii Barbory Geržovej sú na výstave Perfektná asymetria zastúpení Daniel Fischer, Dorota Sadovská, Ilona Németh, Erik Šille, Lucia Nimcova, Martin Sedlák, Mira Gaberová, Anetta Mona Chişa a Lucia Tkáčová, Monika Mikyšková, Katarína Poliačiková, Veronika Šramatyová, Jaroslav Kyša, Marko Blažo, Michal Černušák, Monika Stacho, Martin Špirec, Marek Kvetan, Stano Masár, Svätopluk Mikyta. V Kunstforum Ostdeutsche Galerie a v Städtische Galerie „Leerer Beutel“.

Prečítajte si podrobný program a pozrite si video o galérii vo verejnom priestore, ktorej kurátorkou je kamarátka Mira Keratová:

2 thoughts on “Donumenta

  1. Zvlastne ale zatial som nepocula ani jedno meno,ktore sa spomina v tvojom clanku..hmmm….

Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s