Colum McCann ocenený

Veľmi som sa potešil, keď som sa dozvedel, že drahý newyorský priateľ Colum McCann získal National Book Award za svoj nový román Let the great world spin. Je to najvyššie americké literárne ocenenie, ktoré sa udeľuje každoročne v štyroch kategóriách. Srdečne blahoželám!

Pri tej príležitosti som si spomenul na našu spoločnú čítačku v lete 2004 v klube Spojka v Bratislave, kde zahral aj Tibor HolodaColum vtedy strávil na Slovensku dva týždne. Rešeršoval po krajine pre svoj román Zoli, lyrický príbeh o rómskej poetke pôvodom zo Slovenska. Kniha je voľne inšpirovaná životom poľsko-rómskej spisovateľky menom Papusza, ktorej život odrážal dramatické dvadsiate storočie.

Colum dlhé roky výrazne podporuje mladých spisovateľov po celom svete. Aj v našej metropole na Dunaji vtedy vystúpil rád a zadarmo.

Naposledy sme sa stretli minulý rok v rakúskom mestečku Hall in Tirol na festivale Sprachsalz a bolo to opäť mimoriadne príjemné a inšpiratívne.

Objavte dielo tohto velikána súčasnej svetovej literatúry, ktorý u nás, žiaľ, zatiaľ nebol preložený: http://www.colummccann.com


Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s