Pôjdem na Gorilu. Bez banánov a bez masky

Rozhodol som sa, že pôjdem na druhý Gorila protest. Verím vo voľný trh a spravodlivú súťaž. Kapitalizmus aj socializmus sú podľa mňa podobne nedokonalé, rovnako ako my ľudia. Demokraciu a slobodu považujem za najväčšie cennosti, ktoré táto krajina v dejinách vybojovala. Privatizáciu nefunkčných štátnych podnikov vnímam ako prospešnú, ale vytáča ma, že zisky z nej si rozdeľovalo zopár extrémne bohatých jednotlivcov, namiesto toho, aby sa napríklad opravili chodníky a gymnáziá, kúpili nové knihy do knižníc alebo klavíry do umeleckých škôl.

Nepohŕdam ľuďmi, ktorí vďaka svojmu talentu a umu zarábajú veľa peňazí, no vážim si aj tých, ktorí – podobne ako ja a veľa umelcov, učiteľov či vedcov u nás – ich majú málo. No som naštvaný a znechutený z toho, že u nás pretrvalo parazitovanie mocných na štátnej kase aj mafiánske kamarádšafty, presne ako za komunizmu, ktorý som okúsil v detstve a stačilo mi na celý život. Zlodej patrí za dokázanú krádež do väzenia bez ohľadu na to, či má jeho strana prívlastok kresťanská, sociálno-demokratická alebo pirátska. Nedám si na tvár masku. Nebudem po nikom hádzať banány. Ale vyjadrím svoj názor, že sa mi vôbec nepáči, ako tento štát funguje, a zároveň vieru, že ak budeme spoločne chcieť, môžeme tu žiť slušnejšie, zmysluplnejšie a lepšie.

Druhý Gorila protest bude v piatok 3. februára 2012 o 16:00 na Námestí SNP v Bratislave. Demonštrácie sú naplánované aj v Nitre, Trenčíne, Žiline, Zvolene, Košiciach a Prešove. Viac tu.

Prečítajte si aj: Prečo je generácia naštvaná a búri sa?

3 thoughts on “Pôjdem na Gorilu. Bez banánov a bez masky

  1. Pozor s kym idete do protestu. Pozistujte si ci ludia okolo vas bojujuci proti gorile a vystupujuci pred mikrofonmi nemaju temnu minulost a usta plne slusnosti, lebo su tam!!!!

Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s