Proti výstavbe na hradnom vrchu

V stredu o 17:00 idem na demonštráciu na bratislavskú Beblavého ulicu a poviem tam aj pár slov. Toto je jedno z mojich najmilších zákutí a neželám si ho vidieť sprznené ďalšou stavbou, ktorá vznikne v rozpore s povolením. Bytovka rovno na hradnom múre? To je fakt možné len u nás. Čo postavia nabudúce? Obchoďák pred vchodom do Dómu?

Toto je priestor najstaršieho osídlenia, bez preháňania jadro korunovačného mesta Uhorského kráľovstva. Thomas Mann tam poslal hrdinu svojho románu Doktor Faustus, o Schlossbergu písali aj Hans Christian Andersen, Juraj Špitzer a ďalší. Nedávno v Bratislave ilegálne padlo Kablo, búralo sa PKO, ďalší na rade má byť Hotel Kyjev.

18. apríl je deň pamiatok. Bráňme si tých zopár, ktoré po všetkých rúcaniach ešte zostali. Akciu neorganizujú ireálni utopisti ani veštice, ale skúsení ľudia z iniciatív ako Bratislava otvorene, ktorí roky aktívne riešia problémy metropoly. Žiadame prísnu ochranu pamiatkovej rezervácie, novely nefunkčných zákonov a vytvorenie stavebnej polície. Kašlite na to, kto je pravý Prešpurák a kto cépečkar. Tu ide o to, aby v meste, v ktorom mnohí žijeme, konečne vládla spravodlivosť, a nie klany s konexiami a miliónmi na úplatky.

Zdieľajte a príďte, nie iba clickom na webe, ale nohami a zoberte aj priateľov. Čím viac nás bude, tým väčší tlak môžeme vytvoriť na novú vládu, aby sa veci v meste pohli v prospech občanov, nie developerov. A pls skôr než začnete do fóra písať, aká je Bratislava hnusná a vaša rodná dedina nádherná, chcem vás upozorniť, že sa mi v tomto meste veľa vecí nepáči, ale narodil som sa tu, žijem tu, a napriek všetkému ho mám veľmi rád a záleží mi na tom, ako sa vyvinie v budúcnosti. Nezabúdajte, že kvalitu nadobudne iba taký mestský priestor, ktorý obyvatelia prijmú za svoj. Vidíme sa v stredu na bývalej Kis Vár Útca, neskôr Petöfygasse!:-)

Pridajte sa k protestu na Facebooku. Prečítajte si rozhovor o tom, prečo mám Bratislavu napriek všetkému rád.

One thought on “Proti výstavbe na hradnom vrchu

  1. po vzhliadnuti kratkej ukazky z protestu na webe .tyzdna som si uvedomil, ze niekedy by bolo vhodne voci dehonestacii ochranovat okrem pamiatok aj samotnych ludi, ktori sa proti podobnym praktikam buria…Rudolfa Sikoru jeho stvrdnute Y urcite potesi

Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s