Podporte Kreatívne centrum

darujme cvernovka hvorecky
Priestory, aké boli v Cvernovke, sú centrami živej kultúry v mestách. Patria k najdôležitejším adresám kreatívnej scény. Dobrým príkladom, čo to môže priniesť štvrti či celému mestu, sú bývalá pradiareň vlny Baumwollspinnerei v Lipsku alebo MuseumsQuartier v susednej Viedni.
Každý projekt je iný, ale jeho jadrom je myšlienka trvalej udržateľnosti urbánnych centier, podpora tvorivosti a zmysluplné využitie zanedbaných priestorov pre verejnosť, nielen na prospech developerov. Bratislava takýto príklad súrne potrebuje, pretože tu sa celá kreatívna trieda dostáva do existenčného ohrozenia a je sústavne vytláčaná na okraj. Je načase otvoriť celospoločenskú debatu o smerovaní Hlavného mesta SR. Už skutočne nestačí len potemkinovsky okrášľovať ulice pre zahraničné návštevy, ale vytvárať dlhodobé vízie otvoreného a spravodlivo spravovaného mesta, v ktorom žijeme, pracujeme a vychovávame deti.
Držím Nadácii Cvernovka palce a podporujem ju na novej adrese. Prosím, zapojte sa aktívne aj vy, každé euro pomôže, každý dobrovoľník alebo dobrovoľníčka sa zíde. Ukážme, že nám na Bratislave záleží, že je to mesto, ktoré napriek všetkému milujeme.

Podporte, prosím, na https://nadaciacvernovka.darujme.sk/1253/