Silný pocit čistoty

Už tretí raz vychádza kniha Michala Hvoreckého Silný pocit čistoty. V upravenom vydaní a v elegantnej grafickej úprave od Mikiny Dimunovej si konečne môžete prečítať razantný autorov debut.

Knižka, ktorá bola dlho beznádejne vypredaná, obsahuje päť poviedok, kultovú titulnú novelu aj doslov reklamného experta a literárneho vedca Pavla Minára.

„Najdôležitejším dôvodom, prečo Silný pocit čistoty natoľko upútal pozornosť, je fakt, že Hvorecký je prvý, kto u nás do literatúry vniesol život a pocity Vizuálnej Generácie, čo je označenie, ktoré spája Generáciu X (1963 – 1973) a Generáciu Next (1974 – 1984). Jej svet tvoria hypermarkety, Internet, komerčné televízie, Sega, cestovanie, Playstation, tanečná scéna, pc a video hry, techno hudba, ovca Dolly, antiglobalizmus, sms a tak ďalej.

Hvoreckému sa však podarilo vyjadriť životný štýl nielen našej generácie. O tom, že hovorí niečo, čo je dôležité pre ľudí nielen u nás, svedčí aj úspech jeho knižiek v zahraničí,“ píše Minár.

Silný pocit čistoty: Bizarná rodina pomätená od čítania brakových kníh a komiksov. Mrakodrap, ktorý sa vymkol spod kontroly a väzní svojich obyvateľov. Gang detí emigrantov zápasí o prežitie v Berlíne blízkej budúcnosti. Desivá civilizácia v podzemných kanáloch veľkomesta. Škandalózna spoveď skejťáka, páchateľa najohavnejšej a najzábavnejšej vraždy v dejinách našej literatúry. Telesný aj duševný stav Visual Generation totiž najlepšie vystihuje slogan Silný pocit čistoty.

Knihu si môžete so zľavou kúpiť na webe vydavateľstva Marenčin PT.

silny pocit cistoty web

Silný pocit čistoty: recenzie (Ikarie, SME, Pravda, Mosty…)

Rado Kovács: Silný pocit čistoty

2 thoughts on “Silný pocit čistoty

Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s