Slam poetry z Viedne

Mám radosť, že v stredu 27. mája predstavím v Bratislave dvoch skvelých autorov. V Mozartovej sieni na Ventúrskej 10 vystúpia o šiestej večer Nadja Bucher Markus Köhle. Obaja patria k najväčším osobnostiam rakúskej slam poetry, novátorskej básnickej formy slovného džezu či literárneho rapu. Srdečne vás pozývam!

Literatúra je predovšetkým komunikácia, koniec koncov v antických časoch sa prednášala najmä verejne, čo sa dnes opäť čoraz výrazne vracia. Orálna tradícia je stále veľmi živá a práve v podobe slam poetry získava nový ohlas.

Nadja Bucher študovala germanistiku a dejiny umenia vo Viedni. Je poetka, prozaička a dramatička, organizuje pravidelnú akciu slam poetry Postskriptum v Linzi. Každý mesiac sa ako Mademoiselle Bucher predstavuje v literárnom kabarate v Theater Forum vo Schwechate. Je spoluautorkou viacerých kníh a držiteľkou niekoľkých literárnych cien. Pozrite si ju na YouTube.

nadja_bucher

Markus Köhle študoval v Innsbrucku a v Ríme germanistiku a romanistiku, vyučoval nemčinu ako cudzí jazyk v Tunise a prednášal na univerzitách. Vystupuje na čítaniach, prednáškach a workshopoch. Je redaktorom časopisu Schreibkraft a píše recenzie pre noviny a literárne časopisy. Vydal viacero kníh a cédečiek. Pozrite si ho v dokumente o viedenskej slam poetry scéne.

markus_koehle_DM_IMGP0373

Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s