Budapešť v Bratislave

V stredu 10. júna 2009 od 18:00 sa v Bratislave koná pokračovanie akcie My City. Večer sa začne vernisážou výstavy fotografií Márka Simona, ktorý s hudbou (DJ Cadik) a videoprojekciou (Lee Unflyable) predstaví svoj pohľad na legendárne budapeštianske kúpele.

Potom o 19:30 na svoj budapeštiansky rozhovor nadviažu spisovatelia Zoltán Kőrösi a Michal Hvorecký. O 21. hodine vystúpi známa maďarská kapela Tudósok (Vedci), ktorá hrá alternatívny rock a avantgardný džez.

Po prečítaní šokujúceho rozhovoru s novým poslancom SNR, 24-ročným Jánom Gajdošíkom zo SNS, sa mi podujatia na zlepšovanie slovensko-maďarských vzťahov vidia zvlášť dôležité. Spravme prvý krok! Sľubujem, že prečítam aj niekoľko ukážok z literárnej tvorby pán Gajdošíka, ktorú som našiel na fašizoidnom internetovom portáli Proti prúdu.

Akcia My City sa koná v rámci festivalu Wilsonic – pozrite si program Focus on Hungary.

Projekt je súčasťou kampane Spravme prvý krok / Tegyük meg az első lépést pre zlepšenie slovensko-maďarských vzťahov. Ukážme politikom, že nám nie je ľahostajná naša spoločná budúcnosť v Strednej Európe.

Bratislava_out

One thought on “Budapešť v Bratislave

Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s