Carmen s Adrianou K.

7. decembra 2009 v Miláne slávnostne otvorili novú sezónu v najslávnejšom opernom dome Talianska, a možno aj sveta, v La Scale. Premiéru Carmen od Georgesa Bizeta naživo vysielali na programe Arte v HD kvalite – vďaka za to!

Je len príznačné, že naši kábloví operátori túto prvotriednu televíznu stanicu venovanú najmä kultúre a kvalitným filmom i dokumentom neustále vymieňajú za rôzne TV Doma a podobný odpad. Našťastie som konečne našiel firmu, ktorá Arte ponúka stabilne – aspoň dúfam :)

V hlavnej úlohe sa predstavila debutujúca gruzínska speváčka Anita Rachvelishvili. No vedľa nej spievala mladá slovenská sopranistka Adriana Kučerová v roli Mercédès. Blahoželám, drahá Adriana! Tento obrovský úspech slovenskej hudby si, ak zvyčajne, naše médiá vôbec nevšimli.

Mimoriadne vydarené predstavenie avantgardnej talianskej režisérky Emmy Dante sprevádzali dramatické okolnosti: masové protesty na uliciach, bitky demonštrantov s políciou, štrajk nezamestnaných – dokonca aj orchester a dirigent vyjadrili minútou ticha spriaznenosť s protestujúcimi. 

Dirigent Daniel Barenboim po premiére povedal: „Pochádzam z Izraela, z krajiny prorokov a ručím vám za to, že táto Carmen sa stane legendou. Som veľmi hrdý na to, že som smel dirigovať túto premiéru.”

Adriana Kučerová, Anita Rachvelishvili
Foto: (
AP Photo/La Scala press office, Marco Brescia)

Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s