ArtFilm

Aj toho roku vystúpim na skvelom filmovom festivale ArtFilm v Trenčianskych Tepliciach. V utorok 22. júna okolo 22:00 vo dvorane, hrať bude Oskar Rózsa.

Odporúčam vám ArtFilm navštíviť. Chodievam tam roky a už sa teším na ďalší ročník. Mám rád malomestskú atmosféru kúpeľov, kde vždy po dvoch hodinách nadobudnem pocit, že väčšinu obyvateľov a návštevníkov poznám osobne, prinajmenšom z videnia. Každý večer sa vo dvorane konajú koncerty a žúry. Niektoré majú retro atmosféru aj čaro nechceného.

Minulý rok som organizátorov prehovoril na prvú čítačku a v tejto tradícii sa bude pokračovať, čo si veľmi vážim. Na filmy sa nikdy fanaticky nehrniem, skôr si vychutnávam vybrané tipy. Viem, že žijeme v ére posadnutej novinkami, no ja mám najradšej sekciu klasických komédií, ktoré vyberá pán Milan Lasica. Na veľkom plátne pozerám filmy ako Večierok alebo Niekto to rád horúce, ktoré na televíznej obrazovke vyznejú predsa len trocha suchopárnejšie, a hoci som ich už videl ikskrát a poznám ich naspamäť, znova idem do kolien.

Samozrejme, venujem sa aj procedúram, pričom počas potenia na odpočívadle v hammame mám vždy pocit, že sa roztopím a na mieste zahyniem. Niet nad dobrovoľné a kultivované sebatrýznenie!

One thought on “ArtFilm

  1. Joj, som kukla teraz tvoj blog :D Si sa už takto na hammame pripravoval :D Budúci rok idem s vami!

Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s