Básnika Janovica napadol Machala

Útok na Tomáš Janovica je nehorázny, škandalózny a musí byť riadne vyšetrený. Dúfam, že sa od takýchto prejavov násilia dištancujú naši vrcholní predstavitelia. Drahoslava Machalu netreba zvlášť predstavovať. Bývalý eštébák, extrémny nacionalista, antisemita, autor Gašparovičovho životopisu aj Ficových prejavov a krstný otec jazdeckej sochy Svätopluka.
A s kým z literárnej obce sa stretol staronový minister Maďarič? Pozval k sebe iba zástupcov Spolku slovenských spisovateľov, kam patrí Machala a jemu podobní, ktorí za každého režimu dostávajú dotácie na svoje fašizoidné časopisy a aktivity. Drahoslav Machala predstavuje tú časť slovenskej kultúry, ktorú má tento štát nadovšetko rád, pretože mu vždy pritakáva, a nielen to, podlizuje sa mu, žobroní a pchá sa mu do zadku.
Želám Tomimu Janovicovi aj jeho drahej žene skoré uzdravenie. Dovolím si zacitovať jeho smutnú anekdotu: Žalúdku sa uľaví, keď vyvracia, čím sa pokazil. Škoda, že si takto nemôže uľaviť aj srdce.
Spis ŠTB, v ktorom sa Drahoslav Machala (druhý riadok odspodu) vyskytuje pod krycím menom Pamír.

13 thoughts on “Básnika Janovica napadol Machala

  1. ďakujem. veď v texte aj píšem o tom, s kým sa minister stretol “z literárnej obce” a na webe ministerstva sa uvádza z literárnych organizácií iba SSS. mimochodom, v texte je aj link na fotky a oficiálnu tlačovú správu zo stretnutia na webe. a ešte drobnosť, píše sa “iní členovia” :) mimochodom, pán Ľubo Belák je teraz spisovateľ? ja viem o tom, že je to hudobník, producent a režisér Bratislavskej lýry.

  2. Machala je komunisticke prasa,zlodej, vrah a skurveny byvaly STbak.
    Zdochni ako potkan Ty zasraty komunisticky bonzak…

  3. No tak si to vyjasnime s čistou hlavou. Dvaja dôchodcovia, ktorí by už mali v svojom veku mať aj určitú dôstojnosť a vedomosť o slušnom správaní sa, si dali po papuli. Teda, jeden – druhému. Bývalý komunista a Štb-ák Machala , strkol do bývalého komunistu, antichartistu Janovica. Zrejme mali títo páni medzi sebou nejaké nevyjasnené záležitosti zo súdružských čias. A teraz: kvôli čomu sa spustil tento mediálny ošiaľ ?????

  4. “Pozval k sebe iba zástupcov Spolku slovenských spisovateľov…” – citat z Vaseho clanku… ale to je jedno, ale vobec netusim, ako suvisi spomenuty incident s tym, ze si Madarič pozval zastupcov kulturnych obci (nech su akekolvek:) s tym, ze Machala napadol Janovica… a to stretnutie s Madaričom sa este k tomu odohralo niekolko dni pred napadnutim… empe.

  5. Lebo aj komančovia sú rôzni. Jední sú servílní vždy tým správnym “centrám moci” a druhí nesprávným. Médiá vždy podporujú tých čo sa priklonili k správným centrám moci.

  6. no a Janovic sa tiez pchal rezimu do tej prd…e, bol antichartista! a komunista

  7. ty si nic nevyjasnuj, ked nevies ako to bolo. bol som pri tom a videl som ako to bolo a nedal si nikto s nikym po papuli, pan Machala jednoducho sotil na zem pana Janovica a nasledne jeho manzelku, myslim ze nie je o com

Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s