List Vladimírovi Mečiarovi k narodeninám

Prečítal som si Klausov list Mečiarovi, išiel som sa vyšabliť a potom som ho upravil pre svoju krátku správu bývalému premiérovi k sedemdesiatke:

Vážený pán Vladimír Mečiar!

Poznal som Vás ako politika, ktorý nevie dodržať slovo. A to nebolo a nie je v českej a slovenskej politike výnimočné. Poznal som Vás ako ako človeka, ktorý sa nebojí riskovať a pokojne so svojimi komplicmi okradne krajinu o miliardový majetok a organizuje štátom objednané kriminálne činy, násilné útoky či dokonca vraždy.

Súčasne som Vás poznal ako štátnika, ktorý dokonale ovláda umenie klamať, manipulovať médiá a šíriť štátnu propagandu jedného názoru. Pre svoju zem a pre svoj národ ste nehľadali racionálne riešenia zásadných problémov. A to v dobe veľkých existenčných neistôt, ktoré väčšina občanov pociťuje dodnes, ale Vy a Vaša rodina a Vaši spojenci už dávno nie.

Vôbec ma neprekvapuje, že svoju sedemdesiatku oslavujete v blahobyte, spokojne a šťastne na slobode, a nie vo väzení, kam podľa mňa patríte. A vlastne ma ani nezaráža, keď Vám blahoželajú premiér slovenskej republiky aj český prezident – vo svojej podstate sa podobáte ako vajce vajcu. Vaša verzia mafiánskeho kapitalizmu sa zakorenila mimoriadne hlboko. Pri príležitosti Vášho životného jubilea Vám úprimne želám, nech Vás nesúdi len história.

Michal Hvorecký

V Bratislave, 26. júla 2012

Originál Klausovho listu Mečiarovi tu

Prečítajte si aj: Jedno slovenské klamstvo o Havlovi

5 thoughts on “List Vladimírovi Mečiarovi k narodeninám

  1. plne súhlasím Michal, dobre si to napísal. Ale s týmto pocitom zostaneme žiaľ v drvivej menšine, nakoľko stále zostane “právnik z Nemšovej” pre väčšinu našich spoluobčanov hrdinom. Je to tragédia našej spoločnosti, už len čakám, kedy ho náš Ivan G. vyznamená za nejaké zásluhy. Potom sa môžeme ísť ozaj všetci vygrcať….
    p.s. máme šťastie, začínajú OH v Londýne a tak náš pán prezident, nebude mať čas na udeľovanie vyznamenaní, ešte že tak!

  2. Vlado má rozumu víc,než my všichni tady dohromady.Chytrý člověk,co se umí postarat.

  3. Vdaka p. Hvorecky za udrziavanie historickej pamati. S obsahom do bodky suhlasim.

  4. Vyborny clanok, citim to uplne do bodky rovnako. Bohuzial vsak musim povedat, ze Meciarovo koncepcne a institucionalne zlo si slovensky lud objednal sam. Nas ublizenecky narod a malicky slovensky cloviecik, nehladal pravdu, ktora vitazi, nehladal ani obsah tatickoveho motta “Nebat sa, a nekradnut”. Zo samej radosti z nadobudnutej slobody mu zrazu zacal chybat pan, lider, vodca, ktory pohladi aj potresta. Slobodna vola je submisivnemu narodu na obtiaz. A tak tron dostal ten, kto najviac nasluboval, a najlepsie tlapkal maleho cloviecika po pleci.

Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s