Postava oligarchovej milenky v diele Evity

V pondelok doobeda som mal v knižnici v Petržalke ďalší workshop s učiteľmi o tom, ako učiť literatúru lepšie. Počas diskusie som sa dozvedel, že v literárnej súťaži slovenských žiakov prudko stúpol výskyt slova “vilomeniny”, ktoré slovenčina vôbec nepozná. Dorastá nám generácia, ktorá si bude myslieť, že manželky slúžia na zámenu, farma je kontajner na vyzliekanie a čím viac človek trpí, tým viac ho treba ukazovať pred kamerami. Už sa teším na maturitné slohy Moje detstvo v nákupnom centre, Postava oligarchovej milenky v diele Evity Urbaníkovej alebo Umelecký obraz moderného muža v Smotánke, ako aj na matematické príklady: Koľko lajkov denne potrebuje jedno Modré z neba?

5 thoughts on “Postava oligarchovej milenky v diele Evity

 1. Je to vina komerčných televízií a učiteľov, pretože nenútia študentov čítať, čítať a čítať knihy.

 2. možno je to vina nás všetkých, najmä tých, ktorí si to uvedomujeme a nič nedokážeme s tým urobiť. Pekne si to Michal napísal, aj som sa pousmial, ale skôr tak trpko, nad skvelým spojením: …. maturitné slohy Moje detstvo v nákupnom centre….
  Nuž tak je to, človek musí byť rád, že dokázal svoje vlastné deti vychovať normálne….a bude to čoraz ťažšie.
  Michal ešte jedna verejná pochvala, dlhodobo sa mi páči a veľmi si to vážim a oceňujem, že sa nebojíš komentovať otvorene spoločenské udalosti a opisuješ to kvalitne a zároveň vtipne. Proste paráda !! Drž sa!!

 3. myslím že si na omyle. učitelia nútia čítať no rodičia doma nenútia-veď si to kukni v telke aj tak je to nafilmované. takže učiteľov z toho vynechaj ;) môj syn je školák viem čo ich učia a nútia robiť a počujem rodičov čo hovoria deťom a k čomu ich vedú…

 4. Nemyslím si, že je to chyba učiteľov,
  deti robia jednoducho to, čo ich rodičia,
  ak ja s manželom čítam knihy, aj naše deti chcú,
  ak nechodím zabíjať drahocenný čas do obchoďákov, ani moje deti po tom netúžia,
  ak nepozerám lacné reality show, tak ani moje deti po tom nebažia,
  ak preferujeme prechádzky do prírody ako zmysluplné trávenie voľného času, aj naše deti to budú preferovať, apod….
  Deti sú našim obrazom, je to veľmi jednoduché, je nezmysel to zvalovať na učiteľov.
  Michal, dlhšie sledujem Tvoje vyjadrenia na spoločenské dianie, držím Ti palce, aby Ti tá odvaha zostala. A vďaka tomu si sa mi pripomenul a začala som kupovať Tvoje knihy. Prepáč to tykanie, ale si mladší :)

 5. Hmm, po prečítaní tých deviatich riadkov, kde autor v krátkosti a minimalisticky zhrnul zopár smutných príkladov z našej spoločnosti ma napadlo – a čo? a nič… (to, že je to na ho*no všetci vieme, a tých 9 riadkov je len suché konštatovanie)

Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s