Turné na jar 2013

Po troch rokoch opäť vyrážam na cestu s knihami po celom Slovensku. Idem aj na viaceré miesta, kde som nikdy nevystupoval. Prejdem na jar krajinu od Michaloviec cez Liptov až po Malacky. Robím to pre radosť a inšpiráciu. Chcem vidieť, kde sa vyvíja a kde stagnuje táto krajina, pýtať sa, prečo sa opravujú futbalové štadióny, a nie knižnice. Budem čítať Naum a iné texty, rozprávať, ale aj veľa počúvať a učiť sa. Prosím, dajte vedieť aj svojim priateľom. Poteším sa, ak sa uvidíme nielen na monitore, ale aj naozaj!

5. marec Banská Bystrica, UMB, Tajovského 51, 11:25

5. marec Krupina, kaviareň, 17:00

6. marec Liptovský Hrádok, Čajovňa za siedmimi horami, 17:00

7. marec Liptovský Mikuláš, knižnica, 16:00 

18. marec Sereď, Kultúrny dom, 18:00

19. marec Bratislava, Štátna pedagogická knižnica, 10:00

20. marec Žilina, Stanica + Stroon

4. apríl Trnava, synagóga + Stroon

8. apríl Humenné, Vihorlatská knižnica, 16:30

9. apríl Michalovce, Zemplínska knižnica, 16:00

10. apríl Trebišov, Zemplínska knižnica

20. apríl Senica, DAV, 18:00

22. apríl Rožňava, Gemerská knižnica, 16:30

23. apríl Rimavská sobota, BeneLibri, 11:00

23. apríl Revúca, kníhkupectvo BeneLibri, 17:00

24. apríl Spišská Nová Ves, čajovňa Alchýmka, 19:00 

25. apríl Prešov, Christiania

7. máj Malacky, knižnica

8. máj Prievidza, Podkrovie F5

9. máj, Zvolen, Kráľovská sieň na Zvolenskom zámku

6. jún Nitra, Nitrianska galéria, Župný dom

Turné Michala Hvoreckého sa koná s láskavou podporou spoločnosti Volkswagen Slovakia, ktorá zapožičala nové, malé vozidlo up! Palec up!:)

4 thoughts on “Turné na jar 2013

  1. možno komentár označíte za trúfalý či spadne do “čo si to len dovoľuje?!”,
    a je dosť pravdepodobné, že došlo len k bežnému pokriveniu prenosu informácií počas vzájomnej komunikácie,
    no chcem Vás iba upozorniť, že čítačka na UMB začína o 11.25 (viď: http://www.library.umb.sk/index.php?module=articles&id=771&language=1) a tých 5 minút je naozaj veľa pre študenta, ktorému sa o 30 minút začína seminár (, ktorý nemôže zmeškať a musí sa naň dostaviť) a chce čo najviac zažiť z vystúpenia spisovateľa (, pričom dotyčný študent si je vedomý, že samotný začiatok sa väčšinou neodvratne odsúva čakaním na neurčito, z čoho možno usúdiť, že pre tohto študenta zostane úbohých 15 minút potešenia celého dňa – preto Vás vyzývam k začatiu o 11.25:), ale zároveň si študent uvedomuje, že je vrcholne neslušné odísť v priebehu niečoho načatého a vopred sa ospravedlňuje, na obranu spomínaného študenta snáď treba povedať, že je mizerne málo autorov ochotných (ďakujeme) pobehovať po celom Slovensku (a zastaviť sa na UMB), a preto študent využíva (takmer) každú príležitosť stretnúť mladú literatúru aj za cenu spoločenskej neslušnosti, ospravedlňujem sa)…keď chce to i musí aj ono…

  2. Tak to je naozaj turné. Ty musíš mať ľudí veľmi rád. Neviem si predstaviť, že by som čosi také mal absolvovať ja. Najneskôr v štvrtine by sa ma zmocnila taká depresia, že by som asi nemohol ďalej pokračovať. Na takéto čosi by som sa podujal len za veľmi veľa peňazí a ani to by ma pred depresiou nezachránilo. Ja – ak sa dá – sa vyhýbam aj uvedeniam vlastných kníh (naposledy Paríž, Belehrad a Ľubľana sa museli zaobísť bezo mňa), o čítačkách ani nehovorím, tie odmietam robiť aj v rodnej Bratislave. Dal som sa zblbnúť na Měsíc autorského čtení v júni či júli (os Brno – Košice – Katowice – Ostrava) a už teraz z tej predstavy nespávam. Samotné čítanie na pódiu je OK, ale všetko predtým a potom ma napĺňa hrôzou – všetci tí ľudia, ktorých mená si aj tak nikdy nezapamätám, a všetci sú takí priateľskí a príjemní a mne tak hrozne lezú na nervy. :-) Takže bez akejkoľvek irónie: klobúk dolu, Mišo.

Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s