Stavarič a Hvorecký čítajú a diskutujú

Po rokoch príde do Bratislavy na vystúpenie známy rakúsky spisovateľ a prekladateľ Michael Stavarič. Narodil sa roku 1972 v Brne, no rodina emigrovala do Rakúska, keď bol ešte malý chlapec. Vyrástol dvojjazyčne a vo Viedni vyštudoval literatúru. Venuje sa najmä prekladom z češtiny, preložil knihy Patrika Ouředníka, Jiřího Grušu, Markéty Pilátovej a mnohých ďalších. Zo slovenčiny preložil román Dunaj v Amerike od Michala Hvoreckého.

Stavarič píše prózu, básne a knihy pre deti. Za svoju tvorbu získal viacero ocenení, najvýznamnejšia je Cena Adalberta von Chamisso za román Brenntage (Dni ohňa) roku 2012.

Jeho najnovší román Kráľovstvo tieňov je čierna komédia o mäse, biznise zabíjania, vojne, ale aj o láske z detstva a splnených snoch. Kniha je fantastickou kolážou ciest a príbehov medzi Československom, Nemeckom a USA, kde hrdinovia hľadajú svoje miesto na svete.

Moderuje spisovateľ Michal Hvorecký. Podujatie sa koná v nemeckom a slovenskom jazyku. Srdečne pozývame v pondelok 12. mája o 18:00 do Rakúskeho kultúrneho fóra na Hodžovom námestí 1 v Bratislave (Astoria palace). Vstup voľný!:)

Obrázok

Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s