Slovenský inštitút. Jedna komédia

Prvá divadelná hra Michala Hvoreckého má 19. marca 2009 premiéru v Theater Forum v Rakúsku

Autor napísal hru Slovenský Inštitút. Jedna komédia v nemčine pre viedenský divadelný projekt Wortstätten. Groteskný príbeh o stretnutí mladého Bratislavčana a Viedenčanky sa odohráva v bizarnej národnej kultúrnej ustanovizni, ktorej hrozí zánik. Záhadný riaditeľ, ktorý nevie po nemecky a jeho verná tlmočníčka urobia všetko preto, aby svoje pracovné miesta zachránili. Hra ironicky zobrazuje vzťah dvoch ľudí na pozadí príbehu dvoch najbližších, a predsa vzdialených veľkomiest Európy.

Réžia: Johannes C. Hoflehner, kostýmy: Katharina E. Rodax
Dramaturgia: Marianne Vejtisek
Hrajú Monika Huber, Anita Kolbert, Robert Ritter und Vlado Zboroň

Viac informácií o hre a termíny predstavení.

slowakisches-institut

3 thoughts on “Slovenský inštitút. Jedna komédia

  1. ako , je mi jasné, že sa to dá hrať aj na Slovensku :D len to, že si to písal pre nemecký projekt :) inak sa môžme tešiť na divadelné hry v našich divadlách ? myslím tie, ktoré napíšeš :-P

  2. hru som preložil do slovenčiny a ponúkol som ju dvom slovenským divadlám. z jedného mi vôbec neodpovedali a v druhom ju bez bližšieho vysvetlenia zamietli :) no teším sa z toho, že rolu riaditeľa prijal vynikajúci Vlado Zboroň z divadla Skrat. no je to 55 km od Bratislavy, takže výlet možno stojí za úvahu :) srdečne pozývam.

Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s