Max Dorner v Bratislave

Je mladý, mimoriadne talentovaný a – veľmi vážne chorý. Nemecký spisovateľ a operný režisér Maximilian Dorner sa narodil roku 1973 v Mníchove a vyštudoval dramaturgiu na Bavorskej divadelnej akadémii. Jeho románový debut Prvé leto nadchol kritiku aj čitateľov a získal niekoľko cien. Autobiografická kniha Môj démon je pecivál (Mein Dämon ist ein Stubenhocker) sa stala bestsellerom. Aktuálne vyšlo voľné pokračovanie Hanbím sa (Ich schäme mich). Nedávno režíroval v rodnom meste Donizettiho operu Nápoj lásky.

V roku 2006 Dornerovi zistili sklerózu multiplex, neliečiteľné ochorenie centrálneho nervového systému, ktorého príčina zostáva neznáma. Choroba sa prejavuje poruchami zraku i reči, paralýzou končatín či chronickou únavou. Nezvyčajne otvorené, kritické, ale aj ironické vyrovnávanie sa s týmto stavom sa stalo jednou z tém spisovateľovej tvorby.

Vážim si, že Max prijal pozvanie do Bratislavy. Chce spoznať metropolu Slovenska, kým ešte môže. Je pre mňa cťou, že ho môžem predstaviť slovenskému publiku. Srdečne vás pozývam vo štvrtok 29. apríla 2010 o 18:00 do knižnice Goetheho inštitútu na Panenskej 33. Podujatie sa koná v nemčine.

Pozrite si autorovu webstránku Maxdorner.de

2 thoughts on “Max Dorner v Bratislave

Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s