Kariéra, legenda, hrdosť a láska je späť

Dostal sa mi do rúk “first student lifestyle magazine” st.city. Vychádza v náklade 60.000 výtlačkov vo farbe a rozdáva sa zadarmo na všetkých vysokých školách od Bratislavy po Košice. Pán z titulky a jeho stranícky kolega Maďarič majú vnútri dojemné PR rozhovory bez jedinej kritickej otázky. Pritom na akademickej pôde je politická reklama zakázaná. Aj pod zámienkou “prednášok” a “odborných diskusií” sa na školách roky šíri najrôznejšia propaganda. Prečo neprotestujú rektori, dekani a hlavne študenti? Z ďalšieho obsahu vyberám: fotky herečiek v bielizni, “vypi koľko vládzeš” a “vraždiace monštrá”. A Beyoncé mi dala tip, ako utíšiť búšiace srdce: “Pomodlím sa, urobím zopár dýchacích cvičení a pozriem sa na niekoho, kto ma upokojuje.”

Doplnenie: Dva dni po tom, ako som o časopise st.city napísal na Facebooku a preposlal som správu aj šéfredaktorovi SME, dostavil sa pozitívny výsledok: Časopis s Ficom univerzita stiahla. Priatelia, treba upozorňovať na propagandu a porušovanie zákonov, inak sa v tejto krajine veci nepohnú. Je to na každom z nás. Tento štát sme my. Ďakujem všetkým, ktorí pamflet stiahli z univerzít, alebo to urobia teraz!

8 thoughts on “Kariéra, legenda, hrdosť a láska je späť

 1. Podľa mňa by sa tieto veci mohli “spovinniť”, rovnako ako náboženstvo.

 2. Fantasticke, ze ministerstvo kultury ”inzeruje” o slovenskom turizme na slovenskej studentskej stranke.
  Kto komu co za to z akeho fondu do akeho vrecka dal nechcem ani hadat.

 3. Rad by som videl zdroj k
  “Pritom na akademickej pôde je politická reklama zakázaná.”

  kedze Zakon o VS vravi len toto:
  “Na akademickej pôde nesmú politické strany a politické hnutia vykonávať politickú činnosť a zakladať svoje organizácie.”

 4. Pre: Spiff:
  zákon č. 245/2008 Z. z., tzv. Školský zákon, § 151, ods. 2: “V školách a v školských zariadeniach sa zakazuje činnosť politických strán a politických hnutí a ich propagácia.”

  A odhliadnuc od právneho predpisu. Z logického a filozofického hľadiska, škola má byť apolitickou organizáciou. V škole má človek získať základy pre svoje slobodné myslenie a všeobecný rozhľad. Ten sa nemá obmedzovať ničím a nikým.

  Ja osobne nie som ani pravičiar, ani anti-Fico. Ale podobná propaganda naozaj hraničí so zásahom do ľudskej slobody myslenia. Lebo to sa v škole má formovať.

  Môj názor (viď aj vyššie), v školách nemá čo robiť politika ale ani náboženstvo. A ak náboženstvo, tak potom všeobecné, teda učiť katechizmus všetkých cirkví, nie len slovenskej monopolnej.

 5. …aj studenti vedia protestovat proti podobnym praktikam. Aj bez megafonu, aj bez namesti!

Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s