Miro Šatan

Obdivujem ľudí ako Miro Šatan. Totálne sympatický, slušný človek-športovec bez hviezdnych manierov s rozumnými názormi, ktorý už toľké roky hrá svetový hokej. Za reprezentáciu nastúpil už vo vyše 150 zápasoch!

Ja tiež cestujem kade-tade, ale “iba” tam čítam a rozprávam hodinu a pol alebo dve, no aj tie lety, vlaky a sústavné presuny mi dajú riadne zabrať, a keď mám tri termíny po sebe, dostávam sa z toho ďalšie tri dni. Ale ľudia ako on putujú globálne krížom-krážom, na každom mieste idú vypľuť dušu od vyčerpania, podávajú extrémne výkony, nechávajú sa mlátiť a faulovať, idú na doraz vlastných síl a na druhý deň to isté znova, prípadne ešte ťažšie.

Je dobré, že ešte aj u nás existujú pozitívni hrdinovia. Je to len hokej (v Nemecku nikto ani len netuší, že sa MS konajú), ale vďaka za to. Nevlastním televízor, výsledok dedukujem podľa kriku susedov, občas staromódne počúvam prenos v rádiu, alebo sledujem stream na webe a mám radosť. Ľudí ako Šatan mladšia generácia, ale vlastne celá táto krajina sakramentsky potrebuje – ľudí, ktorí sú úspešní a zostali normálni. Veľmi by som mu aj ostatným želal medailu.

Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s