Lovci & zberači v lepších formátoch

Takmer dvetisíc ľudí si za pár týždňov stiahlo legálne a zadarmo zbierku poviedok Lovci & zberači. Veľmi si cením aj podnetnú diskusiu, ktorá sa okolo môjho rozhodnutia rozprúdila.

Viacerí z vás mi vyčítali, že som knihu poskytol len v PDF. To som aj očakával, no nevyznávam sa, žiaľ, v elektronickom publikovaní, a nevedel som s tým nič urobiť. Preto ma zvlášť potešilo, keď sa niekoľkí čitatelia ponúkli, že mi s tým pomôžu a skutočne aj čo-to urobili alebo poskytli cenné rady. Niektorí z nich boli roku 2001, keď tá kniha vyšla prvý raz, ešte deti. Vďaka všetkým! Najďalej sa dostal Denis alias dxcore35. Patrí mu moje veľké poďakovanie za ochotu a pomoc. Jeho zásluhou si Lovcov & zberačov môžete stiahnuť vo formáte epub alebo mobi. Prosím, ohodnoďte výsledok a napíšte spätnú väzbu.

Toto je internet, aký mám rád – otvorená a živá kreatívna komunita, ktorá diskutuje, uvažuje a spoločne hľadá nové cesty a riešenia, kde sa nielen mláti prázdna slama v nezmyselných diskusných fórach, ale kde sa niečo konkrétne vytvára, kde sa experimentuje aj za cenu rizika, keď je výsledok neistý.

Keď som začínal písať, email používalo na Slovensku iba zopár desiatok ľudí. Dnes už mnohí premýšľame o tom, ako sa budú vydávať knižky v budúcnosti, čo čaká tradičné literárne vydavateľstvá a veľké distribúcie, za čo sa oplatí platiť a za čo vôbec nie. Zažil som príchod webu pre masy, sociálnych sietí, rozmach audiokníh a teraz ebookov. A už sa teším na ďalšie prekvapenia.

Píšem ďalej a vlastne stále rovnako: pre mňa zostáva podstatný iba samotný text. Forma je druhoradá. Pracujem na nových poviedkach a píšem ich na počítači aj rukou do notesa. Zverejním ich, iba ak s nimi budem spokojný.

Keďže formáty mobi a epub znamenajú technologický posun, pridávam tentoraz obálku druhého vydania, ktorú urobila Mikina Dimunova na motívy tej prvej Tiborovej.

Prečítajte si aj: Lovci & zberači: kniha na stiahnutie

Nelegál mi nie je egál

4 thoughts on “Lovci & zberači v lepších formátoch

  1. Povedzme si to na rovinu. Toto je naj správa tohto týždňa, ktorý o tri hodiny skončí. Som majiteľom tlačenej verzie knihy Lovci & zberači, ale nepohrdnem ani elektronickou verziou. Šup s ňou do čítačky, nech si pripomeniem Mišov talent na slová.

  2. Ďakujem, pre mňa je dobrá prečítaná kniha kniha dôvodom kúpiť si ju aj reálne v tlačenej forme v obchode, takže u mňa máš veľký bod za promo. A pri prvej návšteve kníhkupectva si za odmenu kúpim aj papierové vydanie.

Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s