Naum

Naum je príbeh o láske, umení a smrti, v ktorom sa životy hrdinov raz osudovo, inokedy voľne spájajú. Spoznáte zábavné a tajomné rituály na odľahlom vidieku, vyveziete sa na ufo na Moste SNP a navštívite bruselské Atómium. Nasadnete do nočného vlaku a na dunajský parník. Stretnete ženu-bábiku aj mladého filmára, ktorý v provincii dokončuje poslednú snímku. Zažijete zlomové udalosti, keď sa u nás písali dejiny svetového divadla, v kultovom klube nadišla divoká noc a v tvorbe budúcnosti nastala nová éra. Lebo svet má zmysel len vtedy, keď je príbehom.

”To sú najlepšie Hvoreckého texty. Takto sa mi to páči, takto ho chcem vidieť. Dlhé roky sme na stránkach Hvoreckého kníh stretávali literáta, v týchto troch poviedkach som nadobudol dojem, že som stretol človeka. Dúfam, že ho budem stretávať častejšie.”
Martin Hudymač, SketchBook

Prvá čítačka a krst knihy bude 7. novembra 2012 o 19:00 v KC Dunaj v Bratislave.

Michal Hvorecký: Naum
Vydavateľstvo Marenčin, 2012
200 strán, tvrdá väzba
ISBN 978-80-8114-137-9
Kresba na obálke a ilustrácie: Svetlana Fialová
Grafický dizajn: Mikina Dimunová

One thought on “Naum

  1. Chcel som zajtra dojst na krst, pokukat, popocuvat, ale uz je zrejme, ze nevyda – dieta, ved to poznas :) Tak nech sa vydari a vlastne uz sa tesim na chvilu, ked sa mi Naum dostane do ruky.

Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s