Clara a Kirsty, sestry satanove

Nedávno v pekle prepuklo peklo. Nahé osadenstvo opäť márne čakalo na príchod Vladimíra Mečiara a zabíjalo čas chrlením síry, orgiami, kúpaním v ohnivom mori, počítaním spálených bytostí a stratených duší, ktoré vyzerali ako priesvitné žeravé uhlie. Skrátka, nebolo do čoho pichnúť. Čas sa vo večnosti neskutočne vliekol.

Na najnižšom poschodí sa presúšali Adolf Hitler, Josif Stalin, Gustáv Husák a Lady Diana (čo tam robila? Je to predsa žena!) a niekoľko miliárd ďalších zatratencov plných nevýslovnej trýzne.

Škodoradostný šéf chcel ešte viac podkúriť, ale prehnal to, prevrhol sa kotol, potom aj police s vyrezanými ľudskými jazykmi a rozbili sa všetky nádoby s vriacou krvou. Hustý dym spaľoval nozdry. Hrozný bordel vznikol, a to už je čo povedať na obrovskú komnatu plnú jedovatých plazov, hemžiacich sa červov a hriešnikov kvíliacich vo výkaloch po krk. Odkiaľ to všetko viem? Som ateista a tí peklo už za života poznajú ako svoju dlaň!

Obrázok

Bolo nutné čo-to poopravovať, hlavne kladu, na ktorej viseli rúhači zavesení za nohy a kde sa im rozžhavným železom vypaľovali oči. Zrútil sa aj rošt s pekelným plameňom, na ktorom démoni pečú modlárov skôr, než ich vynesú na vrchol útesu, odkiaľ ich zhadzujú dolu len preto, aby ich mohli opäť vyniesť nahor.

Ktosi v zmätku navrhol, aby satan zašiel do švédskeho obchodu s nábytkom. Vraj tam zoženie všetko potrebné na opravu. Lenže diabol práve nemohol, tak tam ako vždy poslal ženu. Pre istotu dve. Zavolal do Anglicka svojim sestrám Clare a Kirsty, ale oni sa vykrúcali, že nákup radšej vybavia online, lebo osobne nemajú čas, zato priveľa práce s malým deckom. No poskytnú satanovi fotky.

Fotografie  z podkrovia Clare a Kirsty sa dostali do zákazníckeho magazínu švédskej siete s nábytkom. Stiesnený priestor bol plný pestrých výrobkov, ktoré majú v názve ü, ö či ä.  V útulnom a svetlom príbytku sa potuloval malý Isaac a usmieval sa, lebo ešte nevedel, koľko to stojí. Dokonca aj jazyk vyplazil, akoby už tušil, čo spôsobí v Rusku, na Arabskom poloostrove, na Slovensku a v ďalších úplne slobodných a neskutočne demokratických krajinách.

Keď slovenské ženy prvý raz uvideli fotky šťastnej Clary, Kirsty a bacuľatého Isaaca, ich predstavy o tradičnej rodine sa od základu rozvrátili. Dievčatá, ženy, slečny, dámy aj babky si zrazu uvedomili, že so slovenskými chlapmi premárnili neuveriteľné množstvo času. Celé generácie žien dosiaľ žili v partnerských zväzkoch s mužmi. Už dosť!

clara kirsten isaac

Slovenskí muži málo zarábajú, zriedka sa umývajú, doma dosť nepomáhajú, zle sa obliekajú, múdrosťou ani nehou neoplývajú, priveľa pijú aj nadávajú, a navyše ani ktovieako pekní nie sú, a ak náhodou predsa, tak sú hneď ministrami vnútra a to je nanič. A vôbec. Stačilo!

V dňoch po vyjdení katalógu sa na Zemi, na slovenskej Zemi, diali veci podobné peklu naplnenému najvyšším božím rozhorčením. Tradičná rodina bola naveky podkopaná. Slovenky masovo opúšťali svojich partnerov a vrhali sa do nových netradičných zväzkov so ženami, väčšinou v podkroviach zariadených švédskymi produktmi vyrobenými v Číne z dreva vyrúbaného v Rusku a zmontovaného bohviekde.

Slovenskí muži zostali takí osamelí ako od čias kupca Sama nie. Muži sa cítili ako výrobky stiahnuté z predaja. Nekonečná samota a opustenosť priviedla otcov, manželov, strýkov, ujov a dedkov k dvom základným slovenským istotám: ku kostolu a ku krčme.

Na omše už chodili len samí chlapi, takže to tam vyzeralo ako na futbale, lenže po prehratom zápase. Po obrade vybral farár do zvončeka klubové karty nenávideného švédskeho reťazca.

Krčmy praskali vo švíkoch, pretože tam nikto nie je naozaj sám, ale na zmiernenie žiaľu nestačili ani najsilnejšie nápoje.

Zato ženy ožili! Slovensky ešte nikdy nevyzerali tak dobre. A šírili slogan: To, čo urobili Cyril a Metod pre Slovákov, vykonali Clara a Kirsty pre Slovenky! Katalóg sa stal  ich večnou inšpiráciou.

Aj peklo sa medzičasom podarilo opraviť. Horlivo sa tam študovali montážne návody, skrutkovalo sa, skladalo, dlho to nešlo, klialo sa po slovensky aj švédsky, ale napokon sa to nejako dalo dohromady.

V pekle sa neustále niečo deje – či už sú to nové postupy, nový sortiment alebo inšpiratívne inovácie. Kladie sa tam veľký dôraz na ochranu a zlepšovanie pekelného prostredia. Pod oloveným príkrovom, kde ležia hriešnici odovzdaní napospas nekonečnej nočnej more, sa teraz ušetrí až štyridsať percent energie! V porovnaní s pôvodným infernom sa výdavky znížili o polovicu. A to už stojí za to. Príďte a presvedčte sa sami!

Prečítajte si: Pod hradnou skalou (záverečná poviedka zo zbierky Naum)

10 thoughts on “Clara a Kirsty, sestry satanove

  1. hehe – pobavilo – naozaj sa už nič horšie nemohlo stať :-DDD … Zn: Aj ja vymením manžela za manželku. Čo najskôr!!!!

  2. Michal mas ku krestanovi blizsie nez tusis:-)
    ..najtazsie bude uverit ze peklo neexistuje
    no a mas asi trosku medzery v genetike a psychologii, alebo len mas dar putavo pisat a vyvolavat burlive reakcie

  3. Pekne napísané. Niekto tu čítal Danteho božskú komédiu, hlavne jej časť Peklo. Akoby som čítal jednotlivé verše z tohto božského diela. Ja, by som podľa nej prišiel, do štvrtého kruhu pekelného. Zabudli ste tam do pekla poslať bezbožníkov a voľnomyšlienkárov. A, čo sa týka slovenských mužov, tak sú to, prasatá. Čo si budeme mazať med okolo úst.

  4. Šťastný národ, ktorý si dovolí mať svojich “dikobrazov”. Pamätám čas, kedy nebol ani ježo s jedným ostňom. Mara

Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s