V prípade záujmu o duchovný rozhovor zájdite do kúpeľov

Chodbové zátišie so žehliacou doskou

Konec dubna v hotelu Ozón z roku 1976

Bauhaus, Kolonáda

Nápis na záchode

Rekonštrukcia architektonickej pamiatky

Z tohto domu by Stephen King vyťažil tri osemstostranové romány.

Kompánekovský dizajn liečivých prameňov

Mega oblátkovač. Našu rodinnú platňu si môžete pozrieť tu.

Panna medzi palmami a kreslami

Zákaz všetkého, čo mám rád

Ešte stále si skúšam predstaviť tú prácu…

Bardejovské kúpele. Bad Bartfeld. Máj 2012.

Pozrite si aj: Stanica Nové Zámky. Horor v moderne

14 thoughts on “V prípade záujmu o duchovný rozhovor zájdite do kúpeľov

 1. Mal som tiez to stastie, aj ked moje ´kupele´ trvali iba niekolko hodin. Popolniky v tvare a velkosti kotlika na gulas na chodbe polhviezdickoveho hotela Mineral, syntetizatorova kapela, ktora nemenila repertoar ani modne doplnky uz 30 rokov (spevacka v odvaznych minisatach s leopardim motivom), musacincami obrastene tienidla na lampy s logom Fanta – vizual 1988, v retro bare, ktory nemal ambicie byt retro, opity polovnik v jedinom otvorenom podniku, ktory mi pred odchodom na lov skoro nalozil. A na obed svedok diskusie vychodniarskych ucitelov, ktori sa predbiehali v tom, ci cigani patria do Rumunska, alebo je lepsie ich nalozit na jeden dlhy vlak smerom do Indie. Prijemne spomienky.

 2. Pche.. to vy blaváci len kukáte, co my tu na východe máme za luxus. Ozaj, čo sa týka BJ kúpeľov, tak každý rok tam býva .. koncom leta, hnačková viróza. Tak snáď sa autorovi nepošťastilo. Výborný reál. soc. skanzen je aj na Zemplínskej Šírave. Odporúčam !!!

 3. Ale, predsa je v kúpeľoch aj niečo súčasné! Napríklad vyberanie poplatku za parkovanie – neudržiavané parkovisko nevadí, hlavne že ide “biznis”! A ako ukážka vás ešte víta honosné “sídlo” mäsiara Cimbaľáka.

 4. “Vila” masiara Cimblaka, je jednym velkym gycovim predkrmom, nez vstupite do kupelov. Len pomyslenie na nu je “pastou na oko”. Inak by si tieto svetozname kupele (jeden cas boli), zasluzili nejakeho zahranicneho investora, lebo presne tak to vyzera aj na inych miestach na Slovensku, kde majetok “spravuju ambiciozni manageri s nesebeckymi zaujmami…”

 5. opytaj sa ako sa unho robi. ten pripad s kotrolami na zachode je lahky kanadsky zarticek oproti tomu co clovek zazije tam. hlavne v noci :)

 6. Ten, komu sa takáto architektúra páči, si príde na svoje. Pre mňa sú Bardejovské Kúpele jedinečným miestom vhodným pre odpočinok.

  Niektorí porovnávajú s Krynicou, aký je tam život,… Kto chce život, hluk, plno ľudí, ide do Krynice. Ja chcem pokoj, miesto na relax, idem do Bardejovských Kúpeľov.

 7. Pokoj a miesto pre relax je fajn, ale ked to ma byt vyhovorka majitelov, ze preco kupele chradnu a rozpadavaju sa, tak s panom bohom …

 8. Kde sa to všetko podelo?
  Tam kde aj ostatné slovenské kúpele a mnohé tradičné rekreačné zariadenia. Choďte sa pozrieť na zatvorené a zdevastované kúpele Korytnica, či Sliač, kde je v prevádzke už len jeden hlavný komplex a všetko ostatné je zatvorené. Ani v Piešťanoch už arabské košele veľmi neuvidíte…

  Počty klientov, ktorým zaplatí celý pobyt zdravotná poisťovňa, či za socializmu štát, dramaticky poklesli. A samoplatcov nepribúda tak rýchlo, ako ubúdajú pacienti poisťovní vo všetkých slovenských kúpeľoch. Napriek tomu je v Bardejovských kúpeľoch ročne 17000 pobytových hostí a väčšina z nich je tam opakovane a polovica sú samoplátcovia. Bardejovské kúpele patria k najobľúbenejším na Slovensku a umiestňujú sa na popredných miestach v anketách pacientov všetkých 3 zdravotných poisťovní.
  V letnej sezóne chodí na vonkajšie kúpalisko niekoľko sto kúpajúcich sa – kapacita je 700 osôb a býva často naplnená. To sú ľudia väčšinou zo širšieho regiónu. A od januára tohto roku je tam otvorené nové wellness centrum v hoteli Ozón, s vonkajšími opaľovacími terasami a vodnými atrakciami, ktoré patrí k najmodernejším na Slovensku. Za posledných 24 mesiacov Bardejovské kúpele preinvestovali do rekonštrukcií ubytovacích zariadení a do prístrojovej techniky vo wellness sumu 3,8 mil. eur! Kúpele investujú koľko môžu a koľko sa dá splácať z tržieb. Nikto nepopiera, že v areáli sú aj schátrané objekty. Nie všetky však patria kúpeľom a mnohé z nich čakajú na rekonštrukciu, ale na to musia byť zdroje. Hotel Minerál by sa mal začať rekonštruovať na jar budúceho roka. Spoločnosť Bardejovské kúpele vlastní 33 objektov a nie je možné všetky zrekonštruovať naraz. Pritom väčšina pacientov je však ubytovaná v zmodernizovanom liečebnom dome Ozón a ďalších, spĺňajúcich náročnejšie kritéria ubytovania.

  Porovnávanie Bardejovských kúpeľov s poľskou Krynicou nie je férové. Takmer 40 miliónové Poľsko vie inak obsadiť svoje kúpele, ako 5 miliónov Slovákov. Krynica je nazývaná aj poľským Davosom. Je výkladnou skriňou poľského turizmu a už dávno nežije z kúpeľnej liečby cez poisťovne, ale z rekreačných pobytov, kongresového turizmu a jednodňových návštevníkov. Bratislava nie je Viedeň, Tatry nie sú Alpy, ani Bardejovské kúpele nie sú Baden-Baden, ani Karlove Vary a ani Krynica. Ceny za pobyt v Krynici sú trikrát vyššie ako v Bardejovských kúpeľoch a tomu zodpovedá aj luxusná úroveň ubytovacích kapacít.
  Zabudli ste napísať, že v Krynici sa takmer žiadni pacienti zo Slovenska neliečia a nechodia tam za procedúrami, ale hlavne na jednodňovú turistiku! A mala poznámka na okraj: V spomínanej Krynici si musí návštevník za vypitie pohára minerálnej vody zaplatiť.
  Potešilo by návštevníkov, keby sa aj u nás spoplatnili voľne prístupné pramene a poplatky by sa použili napríklad na úpravu areálu? Asi nie. Slováci by to ťažko predýchavali a nikto to ani nemá v úmysle.
  Váš výrok ,,Kultúrne podujatia sú obmedzené na zopár koncertov vážnej hudby a nejakej tej dychovky v lete“, ukazuje, že nemáte záujem zistiť si, aké podujatia sa v kúpeľoch konajú.
  Pretože na internete si môžete nájsť, že do kúpeľov sa ešte stále chodí aj za kultúrou a spoločenskými udalosťami. Počas tohto leta tu usporiadali sériu výstav kvetov – ĽALIE, GLADIOLY, RUŽE. Letnú sezónu v Bardejovských kúpeľoch odštartovali 8. júna 2012 slávnostným otvorením 15. ročníka kúpeľnej sezóny. Okrem výstav kvetov, sa tu ešte konal 9. ročník Bardejovských Kúpeľných dní, 58. ročník Medzinárodného hudobného leta a Alžbetínsky deň na počesť cisárovnej Sissi. Bardejovské kúpele denne ponúkajú tanečné zábavy na troch miestach a to so živou muzikou. V lete, ako jediné (!) slovenské kúpele, organizujú Medzinárodné hudobné leto. Mimoriadne obľúbené sú pravidelné kolonádne koncerty klasickej hudby, ktoré sa konali denne, okrem pondelka, od 10:30 do 11:30 a od 16:30 do 17:30 hod. Sezóna kolonádnych koncertov začala 26. júna a skončila 2.spetembra 2012.
  Neznamená to, že v Bardejovských kúpeľoch niet čo zlepšovať. Ale pomohlo by im, kedy mali viac verných návštevníkov, lokalpatriotov, ktorí by k nim mali vzťah, aj keď z nich nikdy nebude atrakciami preplnená Krynica. Vždy však budú ,,Oázou pokoja a oddychu“, čo je ich tradičný slogan.

Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s