Kotleba, problém všetkých slušných ľudí

Pre mňa je najdesivejšou správou župných volieb výrok premiéra Fica, že Marián Kotleba je iba problémom pravice. Postup tohto človeka do druhého kola znamená veľký problém pre všetkých slušných ľudí na Slovensku. Jeho ambícia etablovať sa ako bežný politik je mimoriadne nebezpečná.

Razantný vzostup zaznamenal Kotleba v období Ficových vlád, čo bola reakcia ľudí na neschopnosť mocných riešiť závažné problémy v chudobných regiónoch. Mám zimomriavky z toho, koľko ľudí volí muža, ktorého jediným programom je nenávisť a násilie. Ale je to fakt a treba naň reagovať, pretože bezradnosť okolia ho iba posilní.

Smer je najpravicovejšia vláda, akú sme na Slovensku zatiaľ mali. No je to populistický a ľudácky mutant pravicovosti, bez koncepcie, bez vízie, bez reforiem, falšovaný ľavicovosťou a vzývaním všemocného štátu, do špiku kostí prehnitý, skorumpovaný a dokonale krytý harabinovskou mafiánskou verziou „spravodlivosti“.

Kotleba ponúkol „riešenie“. Svojím diletantizmom dosiaľ poskytoval hojnosť námetov na vtipy. No uspel bez peňazí aj programu a teraz sa so svojou holohlavou bandou smeje on.

Neočakávam, že sa opozícia z banskobystrického debakla poučí. Do tej slonovinovej veže totálne odtrhnutej od reality neprenikli ani ťažšie porážky na celoštátnej úrovni.

Čo môže byť pre občana zúfalejšie, ako želať si, aby vo funkcii ďalšie štyri roky zostal ten, kto terajší príšerný stav zapríčinil?

Slovenským osudom zrejme nie je väčšie zlo verzus menšie zlo, ale voľba medzi hrôzou a katastrofou.

3 thoughts on “Kotleba, problém všetkých slušných ľudí

  1. ficove prehlasenie ma v sebe nejaku pravdu, co sa tyka momentalneho stavu v bb kraji- keby impotentna pravica bola schopna postavit vhodneho kandidata, nestane sa toto.. na druhej strane, celkovo, je to z velkej casti len a len jeho vina – ako je mozne, ze tieto zoskupenia neboli doteraz ilegalizovane…ako je mozne, ze webstranka (so slovenskou domenou), otvorene sa hlasiaca k tretej risi, propagujuca hruby rasizmus, antisemitizmus a fasizmus, je stale v prevadzke? …ako je mozne, ze sa neriesia kandidati na poslancov, ktory na svojich FB profiloch postuju primitivne vtipy z cias americkej segregacie?… preco policia ignoruje otvorene rasisticke prejavy na zrazoch tychto stran?…toto nikto neriesi? nikoho to netrapi? …tu ale uz musia skoncit pravo-lave hadky, proti zlu by sa mali postavit spolocne pravica, lavica, konzervativci, liberali, krestania, ateisti, atd…cesta riesenia tzv. romskeho problemu vedie jedine cez vzdelavanie oboch stran a postupnu integraciu Romov do majoritnej spolocnosti …tento problem JE riesitelny a JE riesitelny cestou vyhodnou pre obe strany… ti negramotni osadnici odkazani na kradnutie su tiez ludia, presne taki isti ludia ako ja, ty, kotleba, alebo fico …integracia je ale beh na dlhu trat a vlada to vie, tak na to kasle, kotlebovec to nevie ale riesit to chce – a to je ten problem!

  2. Všetci kričia extrémista, fašista, netvor, mimovládky mimoriadne v noci zasadajú a nariekajú, ale nevedia že za Kotlebu sú jedine a výlučne zodpovední kolaboranti čo tu vyše 20 rokov vládnú(kradnú) oni jedine oni ho stvorili a spravili úspešným!Ja osobne ho nemusím ale ako facka tomuto zdegenerovanému fašizoidnému systému yess!!! a už len kvôli tomu mu tiež dám hlas nech ich aj šľak trafí, aj ked na vedenie župy pradepodobne nebude s profesionálneho hladiska stačiť so svojimi”manežerskými”schopnosťami:-), zaroveň predpokládam že systém ho nenechá vyhrať proste niečo “vybavia”s volbami.Určite lepšia alternatíva jak ten kolaborant a zlodej maňka čo mu je aj 20 funkcií málo.Ja som v prvom kole nevolil ale toto ma zobudilo! Teraz sa Kotleba všetkým tým politickým bábkam a mimovládkam čo tu parazitujú vyše 20 rokov môže smiať do ksichtu a povedať:”Keď ste si ma stvorili tak si ma aj zjedzte!”

  3. …je to tragikomické keď nejakí vševedkovia zužujú “problém Kotleba” ako rómsky problém…. Skôr je problém to, že sa nám tu od revolúcie striedajú politické mafie, ktoré v prvom rade “riešia” svoje korytá. Ale veď čo čakať od bolševikov a bývalých komunistov s ŠTB-áckymi mecenášmi ??? Mýslím, že úspech Kotlebu je práve o tom, že ľudia už majú ozaj plné zuby týchto zmrdov, nech už si dajú četvený, modrý alebo hráškovozelený náter… V jednom mali znechutení ľudia istotu – Kotleba ozaj NEMÁ NIČ SPOLOČNÉ s touto politickou mafiou, s ktorou nemala šancu otriasť ani taká obludná “GORILA”…. lebo oni sú ozaj MAFIA, a tak sa tu aj správajú…

Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s