Poďte voliť!

Chcem vás povzbudiť, aby ste šli v sobotu 15. marca voliť. Zásadným hendikepom slovenskej demokracie je, že obrovské množstvo najmä mladých ľudí nevolí. Teraz má šancu vyše tristotridsaťtisíc prvovoličov, ktorí môžu hravo rozhodnúť o výsledku.

Stačí pohnúť zadkom, zobrať frajera či frajerku aj priateľov a zamieriť na chvíľu do volebnej miestnosti. Šancu na zmenu máte od siedmej ráno do desiatej večer, čiže pokojne cestou domov z piatkového žúru alebo pri výjazde na sobotný.

V bratislavskom Novom Meste sú voľby vždy zážitkom. Už som volil v Istropolise premenenom na čínsky veľkosklad, v materskej škôlke medzi detským nábytkom aj vo vykachličkovanej svadobnej sieni. Aby sa miesto náhodou ani raz neopakovalo, tentoraz volím v socialistickej učňovke, kam som pred tridsiatimi rokmi chodil na nemčinu. Sotva sa naskytne lepšia príležitosť spoznávať bizarné retro miesta vlastnej štvrte.

Nebudem vám hovoriť, koho voliť, máte vlastný rozum. No radím vyberať z trojice Procházka, Kňažko, Kiska. Hocikto z nich by bol veľkým posunom oproti všetkým doterajším prezidentom dohromady. A pritom mi je pri písmenách KDH a JOJ väčšinou fyzicky zle a z Quatra by som si v živote nepožičal ani na zmrzlinu.

Ja skrátka nikdy nevynechám príležitosť prečítať si dobrú knihu a voliť.

Prečítajte si aj: Robert Fico mi napísal list

Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s