Traja veteráni hlasujú super

Traja slovenskí prezidenti pozorne sledujú priebeh prezidentských volieb a dokonca rešpektujú rozhodnutie voličov v prvom kole. To je hlavne u Ivana Gašparoviča značný pokrok, lebo v minulosti neoprávnene zbavil mandátu poslanca a odmietol vymenovať demokraticky zvoleného generálneho prokurátora.

Prezidenti sú nažive a presvedčení, že Slovensko potrebuje v tomto čase na čele skúseného a medzinárodne akceptovaného politika. Svätá pravda, pretože doteraz na čele nikoho takého nemalo. Od trojice sme sa dočkali nečakanej sebareflexie. Vďaka, páni!

Obrázok

Prezidenti všade vidia „pokusy o narúšanie sociálneho zmieru, štiepenie politickej scény a nástup neštandardných síl“. Zrejme pri pohľade do zrkadla a do vlastných životopisov, kde sa to hemží Stranami občianskeho porozumenia alebo Hnutiami za demokraciu.

Osobne na rokovanie prišiel len Rudolf Schuster, morálny gigant v oblasti Čukotky a v niektorých temných kútoch amazonských pralesov, autor knihy Strieborný mercedes aj scenára s priliehavým názvom Umývanie hláv, vynikajúci fotograf kamčatských sobov a nezabudnuteľný spevák evergreenu Miluška moja.

Imobilný Michal Kováč sa nedostavil, pridal sa telefonicky. Predpokladám, že nepočul, čo vlastne podporuje, lebo inak si jeho podpis neviem vysvetliť. Keď naňho naposledy Gašparovič volal cez mikrofón, tak toho starého *uja počul celý národ.

Všetci traja prezidenti veria, že občania využijú 29. marca 2014 svoje volebné právo ešte vo väčšej miere a demokraticky rozhodnú o novej hlave štátu. Cením si, že verejnosti pripomenuli, kto zatiaľ na Slovensku zastával túto funkciu a varovali nás, aby sa nič podobné nezopakovalo. Ďakujeme, milí seniori!

Jeden z vás síce ešte oficiálne nie je na dôchodku, ale neoficiálne už desať rokov áno. Užívajte si všetci traja penziu a prosím vás, nezaťažujte sa zbytočne starosťami o postoje občanov SR, tak ako ste sa o ne vonkoncom nestarali, keď ste pôsobili vo funkciách.

Všetko dobré a hlavne veľa zdravíčka, fyzického aj duševného! Pozdravujem do múzea letectva, kinematografie a páleníc drienkovice v Medzeve aj na poľovačky vo vojenských lesoch! Zbohom.

Prečítajte si ajRobert Fico mi napísal list

2 thoughts on “Traja veteráni hlasujú super

  1. Pán spisovateľ M. Hvorecký, z predchýru v Disqus sme sa takmer naľakali, že to aj Vy naozaj myslíte s tým “skúsený a medzinárodne akceptovaný politik” za prezidenta, Avšak zakrátko každý pochopil – najstarší a najskúsenejší tu možno až 50 rokov (!) boli takí ako oni, tí chronickou červienkovou chorobou postihnutí “starí …ujovia”. A človeka stíha až bruchabôľ, ak si uvedomí, že ak ich odchovanci mladšej ich generácie, no už v aktívnom politickom veku, sú momentálne tiež “najskúsenejší” a po nasilu pretlačení sa až do európskych štruktúr že sú neraz aj “najakceptovanejší”, že by sme sa starí a starší v spoločnosti, nepostihnutí ich vleklou kožnou chorobou, ešte ďalších dvadsať – tridsať rokov mohli trieskať o zem a zmieriť sa s vládou ich “skúsených” a “najskúsenejších” pohrobkov.! Len aby to boli už tieto najbližšie voľby, kedy ľudia urobia natruc presný opak toho, po čom “…ujovia” a ich skautíci túžia.

  2. Skvele, Michal! :-) Smejem sa. Len dúfam,ze ma smiech neprejde večer 29.3.2014, keď zistíme, že sa do volebných miestnosti dostavili len vacsinou občania s priemerným vekom týchto troch múdrych pánov…
    Pozdravujem z Nitry ! :-)
    Kristina K.

Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s