Proti Pospolitosti!

Prečo je stránka Slovenskej pospolitosti na čele tabuľky čítanosti slovenského WordPressu každý deň? Je to hanba pre slovenský internet. Ako je vôbec možné, že v údajne právnom štáte môže skupina ľudí denne publikovať materiály s otvorene rasistickým a fašistickým obsahom?

Som fanúšikom open source publikačného systému WP a jedným z tisícok autorov, ktorí ho radi a zadarmo používajú. Nechce sa mi veriť, že v mojej krajine ho v popularite ovládli extrémne pravicoví radikáli.

Wordpress Slovakia

Dôsledky sú zjavné: Stúpa počet rasistických útokov medzi maloletými(V)zrušení zacítili šancu.

Prvou linkou na stránke Sl. Popolitosti je odkaz na názorovo podobný web Proti prúdu, kde publikujú aj niektorí bývalí poslanci Národnej rady SR. Tam sa do sýtosti ukája grafomanská skupina popieračov holokaustu, odhaľovačov svetových židovských sprisahaní a dokazovateľov ikstisícročných dejín nášho národa.

Za pozornosť (polície a orgánov činných v trestnom konaní)) stojí všetko, ale vyberám skutočné perly chorého ducha: Masaker v Srebrenici je západný mýtus, Dobrá správa o etnickej dlhovekosti Slovákov. Osemtisícročná identita alebo, zo sekcie “zem a vesmír” Prasačia chrípka – jedna páka sionizmu.

Nájdu sa tam aj materiály z príšerného plátka Extra Plus, ktorý sa dokonca financuje z eurofondov!

Z najnovšieho čísla vrelo odporúčam článok, v ktorom sa predstavuje “filozof, skvelý diskutér a vzdelaný rečník”, človek, ktorý sa “od čias klasickej gréckej kultúry” “môže rovnako dobre uplatniť v pedagogickom povolaní, ako aj v politike”. Reč je, ak to ešte niekomu nedošlo, samozrejme o europoslancovi Borisovi Zalovi. Ten má naozaj vlastnosti klasického antického formátu. Nechce sa mi veriť, ako dopadol človek, ktorý kedysi písal o Goethem či Bachtinovi…

Kde to žijem? Aký rok sa píše? Už mi je z toho zle. Na sobotu 8. augusta 2009 plánuje Slovenská pospolitosť ďalšiu demonštráciu, tentoraz v Šarišských Michaľanoch. Zastavme nacistov, antisemitov a klérofašistov! Pridajte sa na Facebooku k aktívnym Ľuďom proti rasizmu a informujte sa, čo môžete urobiť aj vy.

Prečítajte si aj: “Židovského pôvodu”. Vsuvka.
Nech v nás žije domovina! – ako sa naši politici zaoberajú umením
Časy hojnosti sa skončili – naozaj tento štát nemá na viac?

100 thoughts on “Proti Pospolitosti!

 1. No až na tých klerofašistov, to je pomenovanie, ktoré si vymysleli komunisti…
  Internet je slobodný (zatiaľ), preto Pospolitosť môže publikovať v iných krajinách (na .org) a riadi sa právnym poriadkom daného štátu ( v tomto prípade USA), nevidím v tom problém.

 2. Sl. Pospolitosť má na webe vykrúcačské vyjadrenia, že to nie sú ich názory, aby boli akože krytí. je to veľmi smutné. slobodu slova je oveľa ľahšie zneužívať ako ju chrániť…

  “Termín “klérofašizmus” mal v slovenskej povojnovej publicistike zaujímavé osudy. Kým komunisti ním označovali takmer každého svojho oponenta, ideoví dedičia hlinkovskej ľudovej strany sa zvykli tváriť (a stále tvária), akoby ním označovaný jav neexistoval vôbec, a prezentujú ho ako komunistický výmysel.” Marína Zavacká, historička. celý jej zaujímavý článok tu: http://kultura.pravda.sk/o-case-klerofasizmus-0rs-/sk-kcitanie.asp?c=A090722_193900_sk-kcitanie_p46

 3. Áno Michal, v právnom štáte síce nežijeme, ale tomu je tak z iných dôvodov, ako tých, že neupaľujeme zakomplexovaných idiotov. Ja sám si o týchto nýmandoch myslím svoje a prvá automatická reakcia mojich prstov keď mám možnosť vidieť jeden z ich bravčových ksichtov v TV je zmena programu, ale naozaj je to dostatok na vyhlásenie štvanice a organizovanie protestov proti inercii polície? Tu si, podľa mňa, treba uvedomiť len jediné. Prvá vec, ktorú predstavitelia daných režimov, ktoré tak vehementne, pomýlene obhajujú tebou spomenutí rojkovia, bola presne tá, ktorú navrhujete “uväzniť, zakázať, cenzúrovať”. Týmto, som samozrejme nikoho tu nechcel prirovnať k vyššie spomenutým, ale naopak, zdôrazniť odlišnosť doby, v ktorej máme to štastie žit. Áno, podľa môjho skromného názoru by mali mať právo vyjadriť sa aj idioti, zakomplexovaní v živote stratení nasledovači pochybných ideí, samozrejme s tou podmienkou, že ich činy nenarušujú slobodu iných.

  Apropó, keď naozaj existuje predpoklad, že povolenie daného správania a prejavu môže mať v našom politickom systéme akúsi mostráciu akceptácie, potom to má pre demokraciu ako takú oveľa siahodlhejšie implikácie, ako len potreba zakázania daných prejavov. Potom sa treba objektívne zamyslieť nad tým, či masa má rozhodovať o veciach, ktoré majú pre každodenný súbeh a súžitie spoločnosti oveľa kruciálnejší dopad, ako hŕstka pomýlených, životom asi príliš neukojených zbabelcov.

 4. ja si nemyslím, že naša vláda podporuje extrémistov, no som presvedčený, že proti nim koná mimoriadne chabo a som z toho sklamaný a znechutený. a extrémistickú stranu máme aj vo vláde. aj v Rakúsku v polovici 80. rokov nastal šok, keď sa v prieskumoch zistilo, aké obrovské rozmery nabral antisemitizmus. až občianske iniciatívy na to začali upozorňovať a spustila sa veľká kampaň. verím v politické vzdelávanie, no u nás sa nič také nekoná…

 5. Jednoducho žijeme v “slobodnej” a “demokratickej” krajine, a takéto zoskupenia zatiaľ sú stále legálne. A hlavne keď si urobia stránku na amerických serveroch, kde sú američania benevolentnejší voči takýmto veciam a nemajú ich otvorene zakázané, pokiaľ viem. A že zneužili práve WordPress ako open-source program, keď je zadarmo, tak ho môžu používať aj primitívi. A že je bohužiaľ najčítanejšia ich stránka, hovorí o tom koľko majú na internete fanúšikov na jednej strane a na strane druhej koľko tam v poslednej dobe chodí zvedavcov, hlavne po tomto škandále – http://www.sme.sk/c/4946720/ministerstvo-vnutra-odporuca-pospolitost.html

 6. náckovia sú na nete pečení varení… a niektorí aj veršujú. Keby malo extra plus z tych eurofondov par arijskych eur navyše, tak by mohlo zriadiť aj rubriku “Mladá čistá slovenská krv” a do nej by som odporučil túto básničku:

  “….ja touto piesnou Slovensko moje povedet ti chcem ze NEDAME TA!PoKiAl BuDe TeNtO SvEt BuDeM KrIcAt PUNK Is DeAd.EmO NeCh Sa PeKnE ScHoVa My SmE MlAdEz Stuartova”

 7. Michal Hvorecký, ty si fakt vypatlaný magor!

  Tebe už vážne nestačí svoj úbohý piesoček, nevieš sa zmieriť so svojou duchovnou prázdnotou, alebo len závidíš popularitu Slovenskej pospolitosti a dúfaš, že sa na tom nejako priživíš?

  Hehe, tvoj článok stojí skôr za pozornosť psychiatrov a psychológov pre nejakú prípadovú štúdiu o vplyvu internetu 2. generácie na deti a duševne zaostalých.

  Naozaj neviem, kde to žiješ a v akej dobe si myslíš, že žiješ. Ale možno by si sa už mohol konečne prebudiť z toho tvojho orwellovského mokrého sna.

  Naozaj neviem prečo by sa občania nemohli slobodne stretávať, hoci aj na základe výzvy Slovenskej pospolitosti.
  Takisto nevidím žiadny dôvod na to, aby nemohli slobodne šíriť svoje názory prostredníctvom internetu. Tým skôr, že podobnú možnosť máš aj ty a vlastne ktokoľvek, kto má prístup na internet. Lenže oni sa na rozdiel od teba, dychtivého to CENZORA a samosudcu, nesnažia o obmedzovanie alebo potláčanie tvojej slobody šíriť informácie. No fakt neviem, kde berieš tú svoju drzosť byť tak skalopevne presvedčený o nadradenosti svojich názorov a svojho videnia sveta, že si trúfaš robiť samozvaného sudcu vo veciach, čo by malo byť a čo by už nemohlo byť zverejňované. Veď máš predsa možnosť “realizovať sa” aj inak, než trápnym vyplakávaním sa, nože ju využi a zaplav “slovenský internet” “svojimi argumentmi”!

  Pretože zatiaľ jediné, čo si v tomto urobil, je to, že fňukáš nad údajnou “prílišnou slobodou” a si znechutený z nedostatočnej brutality voči “inovercom”.

  Ako isto vieš, tie údajné “extrémistické” strany, hnutia, združenia a názory vznikajú až po istom období snahy o neustále a sústavné potláčanie určitých myšlienok, po odmietaní zaoberania sa nimi a prediskutovávaní problémov, po úplnom ignorovaní a zaznávaní hlasov volajúcich po ich riešení. Typicky vznikajú napr. po období prehnaného úsilia o tzv. “politickú korektnosť”, cenzúru a pod. Niektoré niektoré názory sa síce môžu aj radikalizovať, ale aj tie umiernenejšie budú po takejto “kúre sterility” vyzerať ako extrémistické.

  Oveľa šokujúcejším zistením by však pre mňa bolo to, že šialenci ako ty, čo by najradšej obmedzovali, zakazovali, cenzurovali a uväzňovali, by sa mali napokon presadiť.

  Ako vidíš, aj členovia SP sa včera stali obeťami policajnej buzerácie porušujúcej zákony. Nemali žiadne právo ich hnať na štadión.

  Ja by som sa skôr prikláňal k zastaveniu šírenia podobnej hlúposti a krátkozrakosti, akú tu prezentuješ aj ty. A ver mi, že blázni a šialenci sa nájdu na oboch brehoch, na oboch stranách barikády, aj medzi kadejakými antifasmi; možno by si sa veľmi čudoval, keby si sa dozvedel, že sa od svojich údajných úhlavných ideologických nepriateľov v podstate takmer vôbec nelíšia…

 8. Slovensko nie je jedina krajina s tymto problemom.
  V Rakusku prudko stupa popularita pravicovej strany FPO,
  ktorej lider bol v minulosti nacistom.
  Taktiez ma vela sympatizantov medzi mladezov,
  dokonca najviac zo vsetkych stran.

 9. Pan Hvorecky, som zastancom absolutnej slobody prejavu, preto aj ked povazujem vase tvrdenia za znosku populizmu a popierania faktov, budem za vase pravo to vyslovit bojovat. Neviem, odkial beriete tu istotu, ze ludia zo Slovenskej pospolitisti by chceli (po ziskani politickych koryt) nastolit cenzuru. To vy sa snazite cenzurovat inych, vnucovat im samocenzuru v podobe politickej korektnosti o vnucujete ludom svoje nazory ako jedine spravne. Ano, akcia v Sarisskych Michalanoch bola urcite populisticka, ale nikto tam na Ciganov nesiel polovat, islo sa tam upozornit na abnormalne problemy v suziti medzi bielymi a Ciganmi. Aj ked farba pleti v tomto pripade nie je rozhodujuca, ide o stret dvoch odlisnych kultur, tak mi povedzte uprimne, co vas viacej desi, 200 mladeznikov (medzi ktorymi sa urcite nachadzali aj neonacisti, ci fasisti, ale nielen oni), alebo permanentny strach obyvatelov obci ako Sarisske Michalany, ktori maju strach a svojich psov, o svoju urodu a dokonca aj o svoj zivot iba kvoli neprisposobivym spoluobcanom?

  Ak uz rozpravate o PROP.SK. ci stranke Pospolitosti, nie je Vam ani trochu trapne, ze nic nepoviete na podobny platok, len z opacne politickeho spektra, akym je napriklad .tyzden?
  Co sme to my, Slovaci, za narod, ked vlastna inteligencia povazuje za trendove byt protinarodne a protivlastenecky orientovany…

 10. Martin Hulenyi: Doporucoval by som nestrielat faktami od boku ako americky kovboj, ale ich pouzivat tak, ako su. Predseda FPO je Heinz-Christian Strache, ktory sa narodil 12.06.1969, takze nemohol byt nacistom/narodnym socialistom, pretoze NSDAP skoncila v roku 1945. Ak by aj bol neonacistom, Rakusko ma najtvrdsie zakony proti myslienkam narodneho socializmu, tvrdsie nez Nemecko, preto si myslim, ze by skor sedel v base, ako v urade predsedu strany.
  Praci s mladezou sa venuju VSETKY strany, chcete mi tvrdit ze je to nedemokraticke a totalitne?

 11. Segej Danilov: od novinara by som cakal nieco duchaplnejsie a na vyssej urovni. Ale Vy ste vernym obrazom nasej zurnalistiky, ktora nie je o prinasani faktov, ale skor o prinasani vlastnych subjektivnych nazorov.

 12. Aby sme sa mohli pustiť do siahodlhých diskusií o čomkoľvek, musí tu byť rovnoprávnosť. To znamená, že nikto z nás nebude môcť byť stíhaný za svoj názor. Začneme tým, že vypustíme § 422 Trestného zákona o popieraní holokaustu. Bude tomu dvadsať rokov, čo bol zrušený článok 4, Ústavy ČSSR. Čuduj sa svete, nahradili sme si ho, podobným. Čo k tomu dodať? Zámer? Náhubok? Priznám sa, neviem si to vysvetliť. Čo je horšie, neviem to vysvetliť ani vlastným dospelým deťom. Pýtam sa aj Vás pán Hvorecký! Aj Vás ostatných. Prečo je to tak?

 13. Vasil Opatrný, marius: prosím vás, zacitujte vetu, kde žiadam cenzúru – nič také nikdy netvrdím. veľmi si vážim, že žijeme v slobodnej a demokratickej krajine. právo na slobodu slova má každý – ak neodporuje Ústave Slovenskej republiky.

  naopak cenzúru presadzovala Slovenská pospolitosť, keď vo svojom programe, konkrétne v časti “Stavovský štát”, hlásala obmedziť volebné právo na isté stavy. to bol aj dôvod jej zrušenia z rozhodnutia Najvyššieho súdu Slovenskej republiky. verím, že hoci máme odlišné názory, Ústavu SR a Najvyšší súd rešpektujete aj vy.

 14. A co hovorite fanusikovia Slovenskej Pospolitosti na tie hesla “Na straz!” ktore pokrikuju? To bolo predsa heslo z cias klerofasistickeho Slovenskeho statu! To mozete zacat rovno heilovat! To je normalne? To nema ospravedlnenie! Ked ste taky aktivny v rieseni romskej otazky, podajte nejake normalne riesenie namieto takychto show ktore nic nevyriesia.

 15. Pan Hvorecky, pripomeniem Vam Vasu vetu Ako je vôbec možné, že v údajne právnom štáte môže skupina ľudí denne publikovať materiály s otvorene rasistickým a fašistickým obsahom?. Nezda sa Vam to ako pokus o cenzuru? Co si to dovoluju ludia publikovat na tom nete… Ano ja viem, ani mne sa nie vsetko zo stranok Slovenskej pospolitosti paci, rovnako sa mi nepacia ani ine stranky. Tak ich ignorujem a nepohorsujem sa nad tym, ze vobec existuju.

  Pospolitost a ich program. Nie som ich clenom a ani velkym sympatizantom, ale s tymto suhlasim. Vseobecne volebne pravo prinieslo zo sebou upadok. Volebne pravo by malo byt privilegiom, nie pravom. Ak by tomu tak bolo, nemali by sme v politike tolko pobehajov, ktorym staci raz-zacas ohlupnut masy a dostat sa ku korytu. Nemyslim si, ze toto mali ludia na mysli v casoch antiky, kedy tiez bol rozdiel medzi slobodnymi a otrokmi. Nemam nic proti bezdomovom, ale pouzim ich ako priklad, hlas bezdomovca je rovny s pracujucim zivnostnikom. A nemam na mysli rozdieli medzi nimi ohladne financii, ale ohladom ich postoja k zivotu. Kym bezdomovec nema nijaky zaujem na chode spolocnosti, zivnostnik ma priam bytostny, pretoze hlupe zakony ho mozu zruinovat. Ako potom moze mat ich hlas rovnaku vahu?
  Respektujem platne zakony, ale aj za Komunizmu platila nejaka Ustava a teraz uz nie. Zakony sa daju menit (a aj sa menia) a urcite by som nepodporil za ziadnych okolnosti zakony, ktore by povolovali zbavit zivota cloveka za okolnosti danych zakonom…

 16. Na straz! je heslo slovenskych skautov z obdobia pred vznikom Slovenskeho statu. To, ze ho pouzivala aj SHLS, respektive jej ozbrojena zlozka HG, z neho este nerobi automaticky fasisticke heslo.
  Hakovy kriz bol symbolom Tretej rise. Ale aj Slovania, Hinduisti, ci Budhisti tento symbol pouzivali davno pred Adolfom Hitlerom. Zakazete ho teraz pouzivat cloveku menom Tändzin Gjamccho, viacej znameho ako 14.dalajlama http://beo.sk/images/kampane/psycho-svaca.png ?

 17. Vasil Opatrny, “ty koxo”, skvelý obrázok, ďakujem(e) zaň!! Veľmi si ma ním potešil!

  Bohužiaľ, dnes na Slovensku zaznieva iba málo takých hlasov súdnosti, ako si uviedol ty; radšej sa všetci predháňajú v tom, akí sú “antiextrémisti” a neváhajú v tom ísť až do skutočných extrémov!

  Bohužiaľ, dnešný antifašizmus a antinacizmus robí skôr tzv. “medvediu službu” rozvinutej pluralitnej, demokratickej, slobodnej spoločnosti.

  A áno, ja si na to veľmi dobre pamätám, že prečo bola zrušená registrácia Slovenskej pospolitosti (politickej strane). Sám som vtedy na to verejne upozorňoval (aj ich samých). Jednoducho stanovy (alebo program) politickej strany neboli v súlade s Ústavou SR, v tomto prípade jej odporovali v jej ustanovení o všeobecnom a rovnom hlasovacom práve, no a preto jej Najvyšší súd zrušil registráciu.

  Bolo to jednoduché, jasné rozhodnutie a bol to aj očakávaný výsledok. Verte mi, že som ani slzičku nevyronil, práve naopak, len som s uspokojením skonštatoval, že spravodlivosti bolo učinené zadosť.

  Len ma štvalo, že sa to propagandisticky zneužívalo, ako vraj štát “tvrdo zasahuje proti extrémistom” a bla-bla-bla. Prdlajs. Stanovy SP boli v rozpore s Ústavou SR, preto bola SP registrácia politickej strany zrušená. A hotovo, to je všetko; netreba k tomu žiadnu hystériu, žiadny hon na čarodejnice, jednoducho nič… Bol to len prirodzený priebeh spravodlivosti…

 18. MuadDib, aj ja si uvedumujem, ze strana Slovenska Pospolitost bola zrusena v sulade s Ustavou. Ale ak ma clovek iny nazor na politicke usporiadanie, ako ho ma prezentovat a za neho bojovat. Je lepsie podporovat nejaku revoluciu, ktora moze priniest krviprelievanie, alebo dat ludom na vyber? Ak by s Pospolitostou suhlasilo iba zopar ludi (a tomu verim, ze iba zopar), tak by ostali aj zo svojim navrhom na okraji zaujmu, ako politickeho, tak aj spolocenskeho. Netreba zabudat, ze rezim sa meni, vola ludu by mala byt vypocuta, inak sa jedna o totalitu, hoci aj s menom demokracia.

 19. Pan Hvorecky, patrite k intelektualom tohoto naroda a tejto krajiny. Je mi preto dost smutne, ked vam tu davaju lekcie v podstate anonymne osoby z demokracie a tolerancie a umiernenosti. Pricaste pouzivanie farbistych slov z psychiatrickeho slovnika mi evokuje ci nahodou nie ste aj vy zasiahnuty aroganciou rozumu. Ak ludia s talentom a predpokladmi sa nevenuju sireniu pozitivnej osvety a nie su narodu ci krajine vzorom ludskosti a mudrosti, tak im ostava iba bezmocna zlost pri pohlade na zivelne pohyby davu.
  A propos. Idiot je clovek ako vy alebo ja, ktory bol poskodeny na tele a dusi bez svojho zavinenia. Dakujte nahode, ze nim nie ste a drzim vam palce, aby ste sa nim nestali. Spocitajme si v klude svoje dary a nevyvysujme sa nad tych, ktori ich dostali cidtou nahodou a nespravodlivo menej.

 20. Mirec50: prepáčte, nerozumiem asi celkom vášmu príspevku. ja nemôžem za to, akí ľudia sa tu vyjadrujú vo fóre – narážate na ich názory? s tým nič nenarobíme. ale privítam, ak budete trocha konkrétnejší – myslíte niečo z môjho textu o Pospolitosti alebo o webe Proti prúdu? ďakujem vám za odpoveď a želám vám príjemný deň

 21. Kto uprednostni bezpecnost pred slobodou, nezasluzi si ani jedno, ani druhe…

 22. Pán Hvorecký, je mi vás úprimne ľúto. Viac je ťažko čo dodať. Toľko podobných poskladaných fantazmagórií okorenených značnou dávkou naivity je ťažké nájsť takto pokope.

 23. odkedy je toto tvoja krajina? Slovensko môže byť tak akurát tvojou vlasťou, ale nie tvojou krajinou.

  ukázal si sa v pravom svetle: názory, ktoré nereflektujú s tvojimi treba zakázať potlačiť autorov pozatvárať, však?

  práve na odhaľovanie takýchto ako si ty je tá stránka zameraná: zapredancov Slovákov (ťažko mi je tu napísať vlastného národa, pretože to pre teba je prázdne slovo, iba ak by si k Slovenskému národu nepatril a potom sú veci jasnejšie)

  Tiež nesúhlasím so všetkým čo je na tej stránke popísané, ale aspoň pomenúva problémy pravými menami. Príživníci na práci poctivých Slovákov sú pomenovaní jasne aj tí, ktorí sa snažia o potlačenie národnej identity Slovákov a ich poeuropčenie, pocigánčenie, pomaďarčenie.

 24. Mna velmi zaujalo to ze p.Hvorecky sa tak vehementne ohradzuje proti istej skupine nazorov a pohorsuje sa ako je mozne ze vobec publikuju svoje nazory. Ak by vsak SP nebola orientovana pravicovo ale lavicovo a pisali by tam o velkosti ucenia Marxa-Engelsa a zasluznych cinoch Stalina a Lenina bolo by to OK vsak p. Hvorecky?
  Pritom je jasne ze komunizmus sa dopustil este vacsich zverstiev a vacsieho poctu obeti ako fasisti. Je to len nezvratny dokaz ze p. Hvorecky nieje schopny vlastneho nazoru a len prebera nazory z medii kde hlavnou temou uz 50 rokov je holokaust a utrpenie Zidov.
  Pritom ho asi netrapi ze v koncentrakoch umrelo vyse 10 milionov krestanov, ciganov a inych etnik. To je v poriadku? Je v poriadku ze v komunistickych gulagoch umrelo daslich niekolko desiatok milionov? Preco tak tvrdo nebrojite proti komunizmu? Preco nieje komunizmus do dnes postaveny mimo zakon? Ved triedny boj je tiez sirenie nenavisti voci istej skupine obyvatelstva.
  Tak isto nazorovu zavislost na mediach p. Hvorecky dokazuje tym ze mu vadia clanky ako:
  Masaker v Srebrenici je západný mýtus, Dobrá správa o etnickej dlhovekosti Slovákov. Osemtisícročná identita.
  Lebo o tom sa v mediach nehovori tak to su jednoznacne bludy a vymysli. Zjavne akekolvek alternativne informacie su mu proti srsti. Kazdy kto vsak ma trochu zaujem o historiu a literaturu faktu musi zakonite prist na to ze historia a fakty su vzdy pisane len vytazmi.Pravda je vzdy uplne inde ako je oficialne prezentovana a musi ju clovek hladat sam. Vasim jedinym zdrojom informacii a zdrojom na preberania nazorov su zjavne vyhradne len mainstreamove media. Nemate absolutne ziadne vseobecny historicky a geopoliticky rozhlad. Taktiez ste zjavne proti kazdemu nazoru ktory sa vymyka dovolenemu normalu.
  Vsetko v zaujme demokracie a slobody slova kde su dovolene len spolocensky pripustne temy.
  Kazdy kto nacrtne cokolvek ine treba ho bez slova zavret do basy.
  To je podla vas pravy vyznam demokracie.
  Pan Hvorecky skuste obcas pouzit aj vlastny rozum a skusit si vytvorit obcas aj nejaky svoj vlastny nazor.

 25. Ja sa vôbec čudujem, že články takých “novinárskych nedorobkov”, ako je pán Hvorecký a jemu podobní, samozrejme v plnej miere politicky korektní “novinári” napíšu. Veď sú v podstate rovnakí, ako bola elita Hitlerjugend, elita mládeže Gottwaldovej a elita Maových detí revolúcie, či ako sa tie spolky volali. Možno s tým rozdielom,že mnohí z mládeže Gottwaldovej sú dnes koryfejmi a predvojom liberálnej demokracie a krajnými pravičiarmi.

  Čo je škodlivé na pozdrave “Na stráž!”. Vôbec nič. Vysvetlené vyššie..

  Čo je škodlivé na stavovskom usporiadaní spoločnosti. Asi len to, že by sa do veľkej miery z politiky odstránili stranícka korupcia a bašovanie, politické prostitútky, prevracači kabátov, ako aj pochybný “tretí sektor”,ktorý najviac robia z parlamentnej demokracie politický a hospodársky bordel a kupleraj.

  Trestnosť popierania holokaustu? Obyčajné popretie ľudského práva na slobodu prejavu. Nehovorím o schvaľovaní genocíd ako takej. Mne jedna “vyvolená”, mimochodom vedecká pracovníčka bývalého Ústavu vedeckého ateizmu SAV, na krku Dávidova hviezda a kosák & kladivo (ešte mi to aj ukázala), dnešná bojovníčka za demokraciu tvrdila, že za Uhorska k žiadnej maďarizácii iných národov nedochádzalo. Taktiež popierala genocídu, nebol to však trestný čin. Zrejme preto, lebo to nebola genocída vyvolených.

  “Klérofašizmus”, čo je to za blbosť? To slovo patrí skôr do arzenálu “židoboľševickej” propagandy ako do slovníka slušných ľudí. Už sme s tými výrazmi spokojní, však áno?

 26. Sudruh Hvorecky Bravoooo!!!!

  Chcete chranit slobodu slova opatreniami proti slobode slova. Ocividne ste nic nepochopil. Zastancovia totalitnych rezimov ako bol napr komunizmus, fasizmus, nacizmus alebo iny izmus, by z vas mali radost.

  Vase vyjadrenia o ludoch s opacnym nazorom ako napr “jednobunkovce” “stara generacia musia vymriet” a podobne su dokazom vaseho skveleho chapania slobody slova.

  Demokracia je, ked si ludia mozu zvolit vladu a ked mozu ovplyvnit jej rozhodnutia tym, ze v priamou demokraciou zrusia vladu, ktora kona proti ludom.
  Vlada a silne zaujmove skupiny sa vzdy budu branit proti ludom a vzdy budu podsuvat svoj pohlad na dianie. Vzdy sa budu snazit ludom uberat ich prava, aby sa im lahsie rozhodovalo, co samozrejme smeruje malinkymi krokmi k totalite.

  Vy ste dokazom, ze spisovatelia a novinari (strazcovia objektyvnych informacii) v platonovnskom chapani demokracie vzdy zlyhaju. Squele pan Hvorecky. Len tak dalej.

  Narast rasistickych hnuti nema za nasledok to, ze su ludia k tomu vychovavani – ale to, ze sa zhorsuje socialne postavenie ludi. Vzdy to tak bolo a aj bude. Marx a Engels, napriek tomu, ze s nimi nesuhlasim, sa v tomto trafili.

  Zle socialne postavenie ludi nie je kvoli tomu, ze by ludia menej pracovali, ale len a len preto, ze tok penazi v state je nevyvazeny. Super bohati chcu mat viacej a chudobni sa nemaju ako branit.
  Ak sa narusi stabilita rezervnej meny, tak to postihne cely svet. Tym padom musi narastat aj obcianska nespokojnost v kazdej krajine. Co sa aj deje.
  Preco sa narusila rezervna mena, akym sposobom bola udrziavana a co sa vsetko dialo okolo monopolnej rezervenej meny, kto o nej rozhoduje – to su veci na ktore maju tieto vami pomenovane “rasisticke skupiny” iny nazor ako vy.

  Rasizmus je nebezpecny a vzdy bol, ale rasizmus vznika len kvoli inemu rasizmu.

  Dostudujte si informacie a historiu, tema nie je tak jednoducha ako si ju vy predstavujete. Zacnite Sturom, ktory by bol podla vas tiez rasista. ;-)

  Ste hlbokolo neznaly clovek pan Hvorecky.

 27. Pan Hvorecky,
  pozrel som si aj niektore ine vase publikacie a som sokovany, vy ste zastanca sionizmu! Tej nebezpecnej ideologie z minuleho storocia,ktora spolu s komunizmom a nacizmom sposobila tolko zla.
  Obracia sa mi zaludok ked si uvedomim aku filozoiu podporujete. Ste anba Slovenska. Len dufam ze svoje zvratene nazory nepublikujete aj v zahranici.

 28. Vážený pá Hvorecký,
  a čo tak hovoriť o fašistoch a extrémistoch z ponovembrových vlád a parlamentov? Kto tu rozkradol a vytuneloval túto republiku? Boli to politici a nie Slovenská pospolitosť. Kto preniesol následky za tieto ekonomické zločiny napáchané politikmi na nevinných občanov? Boli to arcizločinci a arcizlodeji z vysokej politiky. Nie Slovenská pospolitosť. Kto takto potlačil najzákladnejšie práva týchto občanov na dôstojný život? Arcizločinci a arcizlodeji z ponovembrových vlád a parlamentov. Nie Slovenská pospolitosť.
  Vás to netrápi, pán Hvorecký, že fašistický lichvári zo Svetovej banky a Medzinárodného fondu považujú sociálne samovraždy na Slovensku ZA NEVYHNUTNÉ EKONOMICKÉ REFORMY?
  Vladimír Pavlík
  Orlové 75
  017 01 Považská Bystrica

 29. Odporúčam do zorného poľa polície tento váš blog. Zjavne sa tu jedná o ohováranie a poškodzovanie dobrého mena, trestné sadzby za tieto zločiny si snáď dokážete nájsť sám.

  Klerofašizmus je teória, ktorú žiaľ Bohu nevymysleli Hlinkovci ale tí čo po nich prišli. Zväčša beštie v ľudskej koži komunisti a dnešní komunisti s takzvaným humanistickým komplexom, ktorým vadí všetko národné ale nevadí im vraždenie občanov bielej pleti cuzokrajníkmi, ostro sa zastrájajú každému kto je len trochu mimo ich zorného poľa, pričom si nezabudnú pred do huby vziať “demokraciu a jej hodnoty” ktoré oni neúnavne hája samozrejme len pre tých, ktorí zmýšľajú v ich obmedzených intenciách. Ako môže človek ktorý o sebe tvrdí že je demokraticky založený takto hrubo urážať slobodu slova, názorov a konania? Vážený pán ABC to čo tu predvádzate je len vaša osobná vizitka. Zaiste vôbec netušíte o čom demokracia je a vaše totalitné metódy nielen ja ale mnoho ďalších ľudí odmieta. Mali by ste si uvedomiť že nieste Boh ani náš veliteľ. Ste také isté nič ako ktorýkoľvek iný občan, tak sa podľa toho aj správajte. Ste nám úplne rovnocenný nie nadradený, takže svoje poučky si nechajte pre hlupákov, ktorí nemajú vlastnú hlavu a budú vás slepo nasledovať.

  Ja osobne si Hlinku a Dr. Tisa vážim oveľa viac ako niejakého blogistu, ktorý nič poriadne v živote nedokázal a keď dokázal, urobil to pre seba, nie pre iných a národ. NA takých ako ste vy mi absolútne nezáleží, pretože vám nezáleží na iných ani na národe, avšak ak si obtierate ústa či už o Hlinku, ktorý mne a mojim predkom zabezpečil vlastnú štátnosť a Dr. Tisa, ktorý nás uchránil pred Hitlerom aj Stalinom vtedy je mojou povinnosťou zdvihnúť sa k odporu. Nemáte ani ten najmenší nárok súdiť ani Hlinku ani Tisa a taktiež ich nemáte za čo súdiť, rovnako nemáte za čo súdiť ani pospolitosť. Nikdy ste nič pre národ neurobili ani nechcete vykonať, preto ste pre mňa len tárajom. POvedzte mi akým spôsobom vy dodržiavate zásady demokracie keď je vám národ ukradnutý. Zrejme nepoznáte nič viac ako spoločentvo svojich blízkych a kamarátov. Ste obmedzený až to bolí. Ako môže taký oportunista a idnividualista čo hľadá výhody len pre seba vedieť niečo o demokracii? NA demokracii záleží len človeku ktorý chápe potreby iných, takému čo sa stará o potreby celého svojho národa nielen o svoje vlastné blaho.

  Čo sa týka fašizmu, nuž fašizmus je len teória, skúste mi vymenovať základné tézy fašizmu, pretože dnes sa každý oháňa fašizmom, nacizmomm a vlastne ani nevie čo to je. Samozrejme po vymenovaní by som poprosil aby ste podložili dôkazy že systém 1. SR bol fašistickým. Lebo inak sú to opäť len bludy, ktoré jedna baba povedala.

  K článkom ktoré ste uviedli a snažíte sa ich zosmiešniť.

  Masaker v Srebrenici je západný mýtus
  – to nepísali chlapci z pospolitosti ani žiaden politik je to názor niekoho kto nepochádza zo Slovenska. Preto ak máte výhrady odporúčam ho kontaktovať a jeho fakty mu vyvrátiť, lebo ako vidím ste naslovovzatý znalec v každej oblasi cez masakre až ku klerofašimu. Je zaujímavé že Slovensko má takýchto multitalentovaných ľudí a i tak sme v zadku. Veď vy by ste sám dokázal zastávať funkciu premiera, prezidenta, riaditeľa banky, ministra poľnohospodársva a všetkcýh ostatných ministrov. Naozaj ľudí vášho kalibru je ne svete málo dnes sa ľudia väčšinou zameriavajú len na jednu oblasť lebo nestíhajú ale vy, no klobúk dolu.

  Čo sa týka 8 tisícročnej identity slovenského národa, výskum robil Vladimír Ferák zjavne uznávaný vedec, čiže prípadne ak sa vám jeho zistenia nepozdávajú konzultuje s ním a neurážajte prosím inteligenciu ľudí ktorí navštevujú prop alebo stránku slovenskej pospolitosti.

  K vášmu článku- nuž odpoviem vám stručne a jasne: V prvom rade by ste sa mali zamyslieť nad sebou a inými organizáciami, ktoré pôsobia na wordpresse, nieje to azda vaša vizitka? Buďte sebakritickým a priznajte si že viac ľudí zaujíma to čo píše pospolitosť nie to čo píšete vy a iní slobodomurári. Koho je to chyba, že neviete písať a že vás ľudia nenavštevujú? Zrejme sa ľuďom vaše názory nepozdávajú. Preto je to úplne jasné, ak ľudia chcú navštevovať stránky slovenskej pospolitosti asi tak aj vyjadrujú podporu určitému druhu zmýšľania pred tým vašim. Je teda úplne leigitímne že takáto stránka existuje a keď ľudia posunú svoje sympatie ďalej a dajú pospolitosti či Kotlebovi hlasy bude úplne legitímne a legálne zvoleným zástancom slovenského národa. Potom vám už nezostane len akceptovať tento fakt.

  Teraz ma tak napadlo, váš ťah je v istom zmysle geniálny. Našli ste si na wordpresse najnavštevovanejšiu stránku i napísali ste článok ktorý mal pobúriť jej čitateľov, následne sa títo čitateľia budú mať potrebu vyjadriť na váš blog. Je to naozaj dobrá taktika ako zvýšiť návštevnosť vlastného blogu. gratulujem

  A čo sa týka rasových utokov, to máte veľkú pravdu, od revolúcie sa neustále zvyšujú počty napadnutých bielych cigánskymi hordami, je to neúnosné a práve pseudohumanisti + ĽPR, ktorí chránia inokrajných degenerátov a vrahov sú na príčine dnešných rozbrojov a rasizmu.

 30. Vážený pá Hvorecký,
  a čo tak hovoriť o fašistoch a extrémistoch z ponovembrových vlád a parlamentov? Kto tu rozkradol a vytuneloval túto republiku? Boli to politici a nie Slovenská pospolitosť. Kto preniesol následky za tieto ekonomické zločiny napáchané politikmi na nevinných občanov? Boli to arcizločinci a arcizlodeji z vysokej politiky. Nie Slovenská pospolitosť. Kto takto potlačil najzákladnejšie práva týchto občanov na dôstojný život? Arcizločinci a arcizlodeji z ponovembrových vlád a parlamentov. Nie Slovenská pospolitosť.
  Vás to netrápi, pán Hvorecký, že fašistickí lichvári zo Svetovej banky a Medzinárodného fondu považujú sociálne samovraždy na Slovensku ZA NEVYHNUTNÉ EKONOMICKÉ REFORMY?
  Vladimír Pavlík
  Orlové 75
  017 01 Považská Bystrica

 31. Hvorecky, Hvorecky, keď Ti Tvoja matka povedala, že si Slovák, tak ťa strašne musela oklamať. Sledujem tvoje drísty v Sme a musím konštatovať, že si niečo nechutné, zapáchajúce a nemravné.Ale buď si istý Hvorecký, tvoj smrad je identifikovateľný a nezabudneme.
  Tvoj navždy verný nepriateľ.

 32. Hvorecký odkiaľ ty berieš právo rozhodovať o tom či niekto bude mať svoju stránku a publikovať na nej. Kto si myslíš že si? Napísal si pár primitívnych knižiek a myslíš si že môžeš o niekom rozprávať čo sa ti páči? Pospolitosť sú pre teba extrémisti. Ale buď si istý že pre kopec ľudí si extrémista ty a takí ako ty. A tvoje vzdelanie tiež asi nebude nič moc keď dokážeš do jedného článku napísať toľko hovadín naraz. Rád by som vedel kto za tebou stojí a núti ťa písať takéto somariny. Kôli takím ako ty to tu teraz vyzerá tak ako to vyzerá kôlivášmu chorému mysleniu

 33. No, chlapec moj, ty by si sa mal umyvat kazde rano v cerstvej studenej vode a casto robit stojky na hlave, podla jogy to prekrvuje mozog a potom sa zacat zamyslat nad takymito vecami. Ale hlavne by bolo treba dopilovat IQ aspon na tych 85, aby si si mohol trufnut preberat taketo temy, moj chlapec! Zatial sa skus este schovat so svojimi lalotackami a aspon trosku dospiet. Ked uz si budes mysliet, ze mas V L A S T N Y nazor, opytaj sa niekoho blizkeho a hlavne scitaneho, aby ti to odobril. Potom nieco zacni pisat. Zatial to vyznieva veeeelmi trapne. V tvojom zaujme, slub mi, ze to skusis aspon!

 34. Toto ma dorazilo: “Prečo je stránka Slovenskej pospolitosti na čele tabuľky čítanosti slovenského WordPressu každý deň? Je to hanba pre slovenský internet.”

  Pán Hvorecký, odhliadnuc od vašej marxistickej koncepcie ponímania slobody slova, vyjadrím sa k vašej infantilne otázke z úvodu (ak to ešte nikto neurobil).

  Slovenská sekcia WordPress.com slúži ľuďom, ktorí sa tam zaregistrujú. Sú to najmä blogeri, ktorým z rôznych dôvodov (napr. cenzúra) nevyhovuje SME alebo blog.sk.

  Slovenská pospolitosť je ale spolok, čiže skupina ľudí, ktorá má akoby svoj funklub. Navyše sú ľudia s pluralitnými sklonmi, ktorí napr. keď vidia deformované správy (vy by ste boli ich úžasným tvorcom), si chcú vec skonfrontovať s obeťou spravodajstva a tak si pozrú stanovisko (pohľad) SP k danej veci.

  Vďaka týmto skutočnostiam je blog Slovenskej pospolitosti najnavštevovanejším medzi WordPress blogmi, lebo seriózna organizácia nemá na takomto smetisku (z pohľadu profi internetu) čo hľadať. Keďže portál WordPress.com sa neriadi cenzúrou, ale len program stroho vyhodnotí reálnu návštevnosť, tak tam SP skrátka tróni medzi obyčajnými blogermi.

  Túto súvislosť si musí uvedomiť aj dieťa na základnej škole. Preto dúfam, že ak ste niekedy vydali nejakú knihu, bola na takom papieri, aby veľmi neškrabala zadok pri jej adekvátnom použití.

  Ak ale máte s danou skutočnosťou taký emocionálny problém, ako sa dá hodnotiť zo vzhliadnutia vášho príspevku, možno by pomohli nejaké medikamenty.

 35. Hvorecký Hvorecký, ak by vo vláde boli nacionalisti a zrušili ti blog, čo by si asi kričal?

 36. Je mi dosť zle od žalúdka z tohto pána. Zaujímalo by ma len, kde zohnal tú ulitu, do ktorej sa strčil pred svetom. Hvorecký, je vôbec možné byť v 21. storočí tak naivne ideologicky priblblý?

 37. kto si dovoluje nálepkovať ľudí? aka je definícia extrémistu?
  je to aj vtedy ked zhltnem viac chutných hamburgerov ako ty?
  takze len pokojne.
  takych co stanovili svoje pravidlá tu uz bola celaá noša.
  shallom

 38. “Prečo je stránka Slovenskej pospolitosti na čele tabuľky čítanosti slovenského WordPressu každý deň? Je to hanba pre slovenský internet.” – závisť je jednou z najhorších ľudských charakterových vlastností. A prečo by to bola hanba? Je to slobodne rozhodnutie ľudí, na akú stránku si kliknú, nie? Dosť bolo židovského boľševizmu, ktorý začal v Rusku od r.1917 a v podstate funguje až do dnešných dní… Viem Michal, máš to ťažké, ak by si zmenil názor, bol by si odpísaný, už by si nebol ” Bratislavský spisovateľ” ale “Extrémisticky spisovateľ”, tak sa pevne držíš zubami, nechtami pri smradľavom židovskom zadku a tvoj jazyk je až kdesi pri slepom čreve. Je mi ľúto, že ľudia ako ty, chodia s klapkami na očiach a nepoučia sa z pravdy, ktorá je známa už niekoľko dlhých storočí…

 39. Tento Hvorecky to by bol estebak ako remen.
  Nepochadza aj z estebackej rodiny ked to ma tak v sebe?
  Nieco ako Benova, Ziak alebo Ban ?

 40. Autor je este mlady neskuseny, doporucujem mu viac studovat medzi riadkami oficialneho pressu.

 41. pán autor nie je nikomu v zadku strčený. Pán autor je totiž sám zaobalený do tóry. + je zrejme aj buzna.
  Takže jeho postoje sú pochopiteľné.
  Čo vy na to, pán autor?

 42. Zdravím pána Hvoreckého.

  Už dlhšie sledujem Vašu publikačnú činnosť, najmä v politickej oblasti a o Vašej svetonázorovej orientácii. No musím konštatovať, že takto popleteného a hodnotovo dezorientovaného človeka, som už dlho nestretol. Žiadna ukotvenosť v historicke, kultúrnej, či náboženskej tradícii nášho dejinného priestoru. (berte to ako chcete, slovenského, stredoeurópskeho,…), nazvať Vaše názory ľavicovými, je urážkou tohto slova. Beznádejne blúdiaci liberál, vytrhnutý z koreň vlastnej kultúry (nesnažiac sa ju ani pochopiť, len apriori odmietnuť), nechápajúci, že mu nikto netlieska. Možno uspejete niekde v mútnych vodách chradnúcej Európy, našťastie, na Slovensku zatiaľ nie. A ak Pán Boh dá, možno to už ani nestihnete. Prajem Vám, aby ste našli pokoj v duši a miesto na svete, kde si poviete, že ste doma a srdce Vám pritom zovreje a slzy sa budú tlačiť do očí.
  S pozdravom.

 43. veľmi si vážim, že žijeme v slobodnej a demokratickej krajine. právo na slobodu slova má každý//

  Nieje žiadne demokracia ani sloboda… aj ked je pravda že sa to dá slovne obhájiť.Ale pritom sme skončili.Pri slovách.
  Niesom ani rasista ani antisemita ani ja neviem aká háveď ale bol by som rád keby ste si uvedomili o čom vlastne hovoríte.Vlastne prepáčte.Možno viete.Ale skrátka nerozumiete fungovaniu dnešných, minulých či budúcich politických javov.Keby áno, netvrdili by ste že žijeme v slobodnej a demokratickej krajine.

 44. zdravím vás. hoci máme rozličné názory, cením si, že dokážeme aspoň komunikovať, i keď skutočná diskusia to asi nie je.
  na rozdiel od mnohých z vás som presvedčený, že žijeme v slobodnej a demokratickej krajine. keď porovnám svoj život s tým pred dvadsiatimi rokmi, je to obrovský pokrok.
  články aj knihypíšem po slovensky, mám rád svoje mesto a svoju krajinu, no myslím si, že nám predovšetkým, aj dvadsať rokov po Nežnej revolúcii, chýba kritické myslenie: voči sebe aj voči ostatným.

  ak niekoho zaujíma, čo je to klérofašizmus, odporúčam článok histočiky Maríny Zavackej: http://kultura.pravda.sk/o-case-klerofasizmus-0rs-/sk-kcitanie.asp?c=A090722_193900_sk-kcitanie_p46

 45. Inak bolo by celkom fajn keby ste komunikovali s diskutujúcimi… nemyslím s výslovne arogantnými a provokatívnymi… ale napr. p. Vladimír P. mal zaujímavý príspevok… Môžete sa vyjadriť aspon k nemu ? … konkrétne 04/11/2009 v 12:23

 46. Dovolím si citovať p. Niederhoffera.
  “Galton dospíva k názoru , že “neschopnost, spolehat se na sebe a misto toho vira v ostatni jsou presne podmínkami, ktere zpusobují, že zvírata žijí ve stádec.” Tento záver par aplikuje i na lidi: ” vetšina lidí ma tendenci vyhýbat se odpovednosti, kterou s sebou nese samostatnost.Povyšují vox populi, i když vedí že je to hlas lidu – hlas nikoho .”

  ak zoberieme toto do úvahy a taktiež fakt že väčšina populacie sú ľudia bez akehokoľvek záujmu o politiku nemôžeme očakávať že ľudia dostatnú to čo chcú.Samozrejme ani nevedia čo chcú a keby aj vedeli tak preistotu nevedia aké následky by mali ich požiadavky.Ide ale o to že skrátka demokracia je vyložene v rukách ľudí inteligentných a mocných.Nie chudoby a väčšiny.Preto skrátka demokracia neexistuje

 47. Dynamické mlčanie …….
  Techniku Dynamické mlčanie (Dynamic Silence) vynašiel rabín Feinberg z Amerického židovského výboru (American Jewish Committee) v roku 1947 a označuje metódu pri ktorej sa zatvoria všetky vstupy k verejným médiám – a teda širokým vrstvám – ľuďom alebo organizáciám, ktoré sú považované za neakceptovateľné. Napriek malým zmenám, ktorými táto technika prešla, stále sa skladá z dvoch primárnych častí. V prvej je takýmto ľuďom odoprená akákoľvek publicita. V druhej časti sú v médiách oznamované len nepriaznivé udalosti a správy o takýchto ľuďoch či organizáciách. To naštartuje v očiach verejnosti špirálu delegimitizácie. (neakceptácie) Čím viac sa títo ľudia snažia získať vstup do médií a pozornosť verejnosti, tým negatívnejšie sa ich zobrazovanie stáva až nakoniec nikto nechce byť spájaný s myšlienkami alebo názormi týchto ľudí….
  ..

 48. matusy: možno ste si všimli, že som už viackrát reagoval. no obávam sa, že väčšina diskutérov v tomto fóre nemá záujem počuť iný názor ako ten svoj. nikdy by som nebol čakal, že na svojom webe budem čítať toľko komentárov plných antisemitizmu a rasizmu.

  ja píšem v slovenčine, no moje meno Hvorecký pravdepodobne pochádza z Poľska, a môj starý otec bol spišský Nemec z Levoče. táto pestrosť identity v strednej Európe je bežná. mnohí moji kamaráti sú Maďari, Židia alebo Američania, iní sú Slováci alebo Nemci. neposudzujem ľudí podľa rasy, ale podľa toho, akí sú.

  a neverím na konšpiračné teórie. ako ste už mohli čítať, je dobre známe, že Slováci sa najviac okrádajú sami… stačí si spočítať, koľko ministrov muselo odstúpiť pre korupciu…

 49. Vážený pán Hvorecký,
  odvolávate sa na historičku Marínu Zavackú, dcéru historičky Kataríny Zavackej, a jej článok o klérofašizme.
  Ja Vám zdokumentujem, ako vyzerá ponovembrový fašizmus cez ekonomiku v realite, realizovaný SDKÚ-DS, KDH, SMK, ANO, SDĽ, SMEROM, SNS a HZDS. Ako je Vám známe, zločinci a zlodeji z HZDS a SNS okradli nás všetkých o desiatky miliárd korún. V roku 1998 ich vo vládnutí vymenili SDKÚ-DS, KDH, SMK, ANO, SDĽ a SOP. Miesto potrestania týchto arcizločincov a arcizlodejov, ťarchu za ich ekonomické zločiny a zbojstvá PRENIESLI NA NEVINNÝCH OBČANOV, KTORÍ TIETO ZLOČINY A ZBOJSTVÁ NENAPÁCHALI.
  A teraz, na základe tohto, odcitujem §421 – Podpora a propagácia skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd. Pýtam sa pán Hvorecký: potlačili tieto práva a slobody občanov politici, alebo Slovenská pospolitosť? Odpovedám: boli to politici. Teda, pán Hvorecký, aj takto vyzerá fašizmus. Pokiaľ mi je známe, Vy ste bol volič tejto pravicovej koalície. Nemáte pocit, ŽE STE PODPORIL FAŠIZMUS? Zatiaľ toľko. Pokračovať budem neskôr.

  Vladimír Pavlík
  Orlové 75
  017 01 Považská Bystrica

 50. Hvorecký napísal :možno ste si všimli, že som už viackrát reagoval. no obávam sa, že väčšina diskutérov v tomto fóre nemá záujem počuť iný názor ako ten svoj.

  To hovoríte o sebe,pane.Vy chcete umlčať iných a kritizujete ich ,že majú iný názor ako Vy.Nech je akýkoľvek.
  Tí , ktorých kritizujete ,Vás nechcú umlčať . A vy sa pýtate :”Ako je to vôbec možné,…..”To je sloboda prejavu!!!

  Všimol som si už viackrát z Vašich vyjadrení ,že ste veľmi naivný človek .Časom pochopíte ,čo iní ľudia cítia podvedome .Aj tie konšpirácie časom pochopíte , uvidíte v inom svetle . Hlúpy nie ste.Len zahľadený do seba a ovplyvnený okolím. Je smutné,že Vy slovenský spisovateľ sa vysmievate z teórie o dlhovekosti Slovákov.

  Píšete :”Kde to žijem? Aký rok sa píše? Už mi je z toho zle.”
  Tri krátke vety ktoré Vás plne charakterizujú!
  Za boľševika sme trpko hovorievali :”Koho chleba ješ,toho pieseň spievaj.”
  Pieseň , ktorú Vy falošne spievate ,nie je slovenská a ten chleba je plesnivý maces.
  Zobuďte sa Michal!

 51. Milý Miško regionálny pisálek! Ty si orginálny realizator techniky Dynamické mlčaniaq (Dynamic Silence),ktoré vynašiel rabín Feionberg z Americkéhp židovského Committee v roku
  1947 a označuje metófu pri ktorej sa zatvoria všetky vstupy k verejným médiám-širokým masám-ľuďom alebo organizáciam,ktoré sú považované za neakceptovateľné.
  Napriek malým zmenám,ktorými táto technika prešla,stále sa skladá z dvoch primárnych časti.V prvej je takýmto ľuďom odopretá publicita.V dtuhej časti sú v médiách,(ktoré sú vaše)oznamované len nepriaznivé udalosti a správy o takýchto ľuďoch a organizáciach.To naštartuje v očiach verejnosti špirálu delegimitízácie.(ktorú vy spoločne s IVO,tretí sektor SAV aj s vašími médiámi atď.
  v plnom rozsahu realizujete na celom Slovensku a potom
  máte taký exemplárny vymasirovaný klon,ako je aj V.Pavlik).Čim viac sa títo ľudia snažia získať vstup do médií a pozornosti verejnosti,tým negativnejšie sa ich zobrazenie stáva až nakoniec nikto nechce byť spájaný s myšlienkami alebo názormi týchto ľudi..

 52. Pospolitost do toho chod zit do izraela ked sa ti nepaci ty zmrd a nespin slovensko

 53. nehovoril som o sprisahaní ale evolúcii…je mi ždibec smiešne že nechápete tak jednoduchý komentár a prekrútite ho cez 3 hory a zároveň si hovoríte spisovateľ :D

 54. a pokiaľ som sa dočítal… všetci máme rovnakého otca… kráľa šalamúna :) … len tolko k tym narodnostiam

 55. Pan Hvorecky ,
  vy ste si dal tak dokladne premyt modzog ze ste snad unikat.
  Skuste castejsie citat ten disidentsky prop mozno vam to pomoze.

 56. V poslednej dobe sledujem veľmi často takéto zaslepene názory ľudia sa už nezamýšľajú nad podstatou ale vrhajú sa na vec čí človeka označeného za nepriateľa… termín je to zle je to rasistické je to neprípustné a podobne sa na niečo použije a tým sa dana vec osoba alebo hnutie vymaní spod normálnych zákonov a hneď sa bez ospravedlnenia lincuje všetci snívame o demokracii ale demokracia tu nieje pre tých ktorý majú iný názor nepohodlný… radil by som preto autorovi článku nech sa zamysli nad hodnotami ktoré obhajuje a možno zisti že sám proti nim bojuje… na druhu stranu ako čítam príspevky vidím že veľa ľudí rozmýšľa a používa rozum…. do toho ľudia uväzujte! názor si vytvárajte! nenechajte si ho podsunúť a tobuoz nie vnútiť, s pozdravom Peter

 57. “Keď porovnám svoj život s tým pred dvadsiatimi rokmi, je to obrovský pokrok… Články aj knihy píšem po slovensky, mám rád svoje mesto a svoju krajinu…”

  Pán Hvorecký, už len to, že sa vo Vašich textoch programovo vyhýbate slovu Slovensko a nahrádzate ho zvrat(ka)mi “táto krajina”, “moja krajina” a podobne (vôbec ste sa nemuseli premáhať – mohli ste napísať, že články a knihy píšete po “tátokrajinsky”) svedčí o tom, akého ste “vierovyznania”. Mimochodom, neoznačiť sa za slovenského, ale bratislavského spisovateľa je to isté, ako keby sa Fico označil za bratislavského premiéra.

  Ďalej nevychádzam z údivu, ako môžete porovnávať “pokrok” vo Vašom živote (pred rokom 1989 a dnes), keďže v čase štátneho prevratu ste boli v predpubertálnom veku, čiže ešte plne nedovyvinutou osobnosťou, čo je absolútne nekomparatívne s dneškom z hľadiska biologického, psychologického, vedomostného, nehovoriac o prirodzených zmenách životných priorít a záujmov, ktoré prichádzajú s vekom a skúsenosťami. Ak máte dnes 33, je jasné, že Váš život sa kvalitatívne posunul niekam úplne inam, než bol v trinástich – bez ohľadu na politický režim. Vaša veta je len produktom propagandy, ktorou sú Vaše texty doslova presiaknuté. To ona Vám v konečnom dôsledku prináša profit a prispieva k ekonomickému pokroku vo Vašom v živote.

  Za “vrchol” Vašej publicistickej tvorby považujem článok Milión ľudí jej drží palce, uverejnený v SME po prezidentských voľbách. Človek nevie, či sa má smiať alebo plakať. Týmto textom ste o sebe zrejme prezradili viac, ako ste chceli – v každom prípade krásne demonštruje, ako si ľudia Vašej krvnej skupiny predstavujú fungovanie demokracie. Odporúčam ho aj účastníkom tejto diskusie.

  http://komentare.sme.sk/c/4387960/milion-ludi-jej-drzi-palce.html

 58. keby sme tu mali socializmus, asi by ste boli jeden z najlepsich umelcov, sta hotovy udernik! inymi slovami pokrytec, slaboch a oportunista. gratulujem k vasej jednoduchej ceste zivotom. red or blue pill? myslim, ze vo vasom pripade to je jasne.

 59. Prepáčte nechcem nikoho uraziť ale problém je v tom väčšina ľudí ktorý sú proti pospolitosti my pripadá ako by mali zapchaté uši a kričali rasisti vždy keď má iný názor ako oni.
  Už len to že má stránka pospolitosti veľkú návštevnosť svedčí o tom že by sme mali aspoň vypočuť ich názory. Mal som podobné názory ako vy kým som si neprečítal knihu od Davida Duka My Wake.
  Doporučujem pre tých čo majú spomínané názory.
  Moja pointa nechcem byť antifák ani profa ale chcem byť otvorený pravde

 60. Vdaka takym to Temam maju s coho žít. Preto jeden kida na druheho a nic sa nieresi.Menia kabaty tak ako chce. Ale demokracia je pristup ku vsetkym informacia anie co dostanete v telke a novinach.

 61. To iste co nukali a presvedcovali a donucovali pred 20 alebo 30 rokmy je teraz ta ista situacia. Ja sam sa mam rozhodnut co je sprawne anie mi niekto nieco husti do hlavy!!

 62. Hladaj prawdu! Ale ked ta niekto presvedca ze to nasiel urcite to Prawdou NIE JE!

 63. Pan Hvorecky.Z vas budu mat cervene kadre naozaj radost.Keby nebolo tzv.zamatovej,dotiahli by ste to daleko.Gratulujem.

 64. Vážený pán Hvorecký,
  pred pár dňami ste získal ďalšie medzinárodné ocenenie, ku ktorému Vám blahoželám. Toto ocenie by Vám malo priniesť ďalšiu inšpiráciu, aby ste napísal poviedku o fašistoch a extrémistoch z ponovembrových vlád a parlamentov, ktorí pod dohľadom fašistov a extrémistov zo Svetovej banky a Medzinárodného menového fondu cez ekonomické pokusy likvidujú slovenský národ – duševne a fyzicky.
  Preto Vám predkladám konkrétne dôkazy pre Vašu novú poviedku. V Nočných dialógoch Slovenského rozhlasu v piatok 23. 4. 2004 vtedajší minister zdravotníctva Rudolf Zajac priznal, ŽE U NÁS ZOMIERAJÚ ĽUDIA, KTORÝCH BY BOLO MOŽNÉ ZACHRÁNIŤ, NO NA PRÍSTROJE A VYBAVENIE CHÝBAJÚ PENIAZE. Podobne sa vyjadril začiatkom januára 2005 aj vtedajší minister hospodárstva Pavol Rusko v diskusnej relácii Sedmička v TV JOJ, kde bol jeho partnerom poslanec NR SR za HZDS Tibor Mikuš.
  Škoda len, že všetci traja nejako zabudli povedať, že z tých rozkradnutých, vedome rozkradnutých, desiatok a stoviek miliárd, o ktoré bol náš štát okradnutý v mene politikov – či samotnými politikmi, ako aj pomocou zákonov nimi vytvorených, ktoré najhrubším spôsobom potláčajú práva a slobody občanov, by u nás NEMUSELI ĽUDIA ZOMIRAŤ kvôli chýbajúcim prístrojom a vybaveniam.
  Je tragédiou, pán Hvorecký, že na Slovensku máme ZÁKONOM CHRÁNENÉ RASTLINY, CHRÁNENÉ ZVIERATÁ, LEN NEJAKO SA ZABUDLO NA OCHRANU SLOVENSKÝCH OBČANOV. Veru tak, pán Hvorecký. Aj takto vyzerá v realite ponovembrový slovenský fašizmus, ktorý tu nebol ani zavedený ani zrealizovaný Slovenskou pospolitosťou.
  Využite svoj talent pán Hvorecký na ospravedlnenie sa Slovenskej pospolitosti.

  S pozdravom
  Vladimír Pavlík

 65. Vážený pán Hvorecký.
  Hneď na začiatok musím povedať, že s vami úplne súhlasím. Boj proti extrémizmu, ak na Slovensku vôbec nejaký boj prebieha, je nedostatočný. Podľa môjho názoru je až neuveriteľne smiešne, ako sa skupina ako je Pospolitosť snaží tváriť, že nemá nič spoločné s odkazom Slovenskej republiky z rokov 1939-1945.
  Ak si niekto myslí, že takéto hnutia by mali dipsonovať slobodou prejavu a právom na zhromažďovanie, tak sa strašne mýli, preože existujú ideológie, ktoré sa v priebehu dejín ukázali ako zavrhnutiahodné v dôsledku ich škodlivosti pre celú spoločnosť. Myslím si, že aj Slovenská pospolitosť je hnutie, za ktorým sa takáto ideológia ukrýva a preto by v slušnej spoločnosti toto hnutie nemalo čo robiť. Žiaľ, ako vidíte, mnohí si mýlia toleranciu s anarchiou a ich nedostatočná prezieravosť, historické vzdelanie a v mnohých prípadoch akoby zdedený obdiv k hnutiam so siláckou a demagogickou rétorikou a uniformitou, na čele s ,,charizmatickým” vodcom u nich spôsobuje, že sú veľmi ľahko zmanipulovateľní a podliehajú ilúzii, že práve tieto hnutia spasia našu spoločnosť.

  V každom prípade Vám pán Hvorecký držím palce (určite nie ste vo svojom boji osamotený)

 66. Vlastne pardón. Pospolitosť sa k odkazu Slovenského štátu hlási, takže to ani neskrýva, naozaj “skvelé”.

 67. Slovaci mame jeden velky problem, nedovolime cloveku, aby bol “iny”, spraval sa “inak”, citil inak, premyslal inak…, pokial tim nesposobuje moralnu, alebo fyzicku ujmu, nie je to chyba. Sprska kritiky vytrieskla, lebo sa dotkla “bolaveho zuba”. S istymi veciami autora stranky nesuhlasim, ale pravo byt iny a premyslat inak nam nesmie nikto brat, tak ako my sa snazime nebrat ho inym…

 68. Dobry den, (ahoj)

  SP je populisticky hnoj to je jasne. prop.sk a podobne su pravicovo a protizidovsky naladene, suhlasim.
  ALE!
  a) preco je web SP tak sledovany? neverim tomu, ze je to len o tom aky sme vsetci na SK fasisti a rasisti… pozeral som si nedavno niake videa z Michalian – kopec ludi (upne obicajnych) ziadny nazi.. kazdy na ich problemy sere.. vlada, politici.. a media sa o nich zaujmaju len v suvislosti so SP a rozruchom okolo.
  Tam kde zlihava stat, policia a spolocnost nastupuju radikali.. historia je toho plna.
  b) Otvorene sa priznavam, ze prop, zvedavec, a inespravy a podobne sledujem aj ja. Pri tom som viac menej lavicovo ladeny a rasizmus sa mi hnusi. Nie som vyznavac konspiracii. Dovod – jednoduchy… precitam si bezne media a denniky a je mi jasne ze to tiez neni cela pravda…. co mi ostava? precitat vsetko a urobit si vlastny usudok..

  Kazdopadne to ze Vas (ta) na prop prepieraju hned v 3ch prispevkoch len pre to ze si napisal, ze sa ti nepaci SP je dost chore… asi nemaju moc o com pisat

 69. Valis: ty si to hned vyriesil, SP je populisticky hnoj :) Nehneval sa, ale to bol usudok cloveka po nespešnom skoncení osobitnej skoly.
  Ako je ladene SME? Zidovsko-lavicove a to je spravne, pravdive?
  Bohuzial tam NEZLYHAL (tvrdé y po L) štát ani policia, nakolko máme žido-bolševickú vládu, ktorá si svoju politiku robi tak, ako ma, jej vlastným sposobom, aj napríklad lynčovaním slovenských obcanov a zakrývaním trestnej činnosti ciganskeho obyvateľstva. Ano mas pravdu, historia je toho plna, ked vlastné vlády sa na svojom obyvatelstve dopúštali takychto teroristickych akcii. Preto treba takuto vladu poslat do teplych krajin a dat do vlady ludi, ktorý budu podporovat rozvoj Slovakov a nie ich utlačať…

 70. Ludia co si honia ego za statnou vlajkou su hnoj.. moj nazor ,nic viac ,nic menej. Tunelove vydenie – za vsetko mozu zidia a cigani – nas asi ako narod nikam neposunie. Pojdem kludne volit SNS ked tam nebude opilec a sibnuta ucitelka – nemam problem s narodniarstvom. Ale drviva vacsina ludi okolo SP su skinhedkovia zakoplexovany chudaci ktorym stacia hesla…. -biela/cierna- hotovo vybavene.
  A potesim ta, SME,aktualne a pod. je podla mna medialny HNOJ!! neviem ci zid-lavi, ale skor total neobjektivny.
  Tak isto ale neviem co si mam myslet napr. o prop, ked tuna Michal napise – nepaci sa mi “to a to” proste nazor… a na druhy den je z neho zid… tak to je fakt super objektivne a pravdive :) nech sa ludia okolo prop demaskuju , zalozia stranu, stanovia ciele,program a mozme sa o niecom bavit.. takto su len radoby hlasaci “pravdy” a konspiracii… nech povedia napr. nechceme EU, 9/11 je podvod a chceme spravit a zmenit “to a to” …. sediet doma pri PC a hlasot o slobode dokaze kazdy debil…. aj ja (za ten pravopxs sa hanbxm – nemozem si pomoct – snad mx to velkorxso odpustxte)

 71. Ludia nechajte p. Hvoreckeho, on za to nemoze.. Pozrite sa na jeho zivotopis aj jemu podobnym na doleuvedenom linku. Su to len obete . Autor ich nazyva “Zväzáci, ortodoxní a užitoční idioti” (bez urazky) fakt vystizne a site na mieru tymto aktivistom. Dufam ze sa to dostane do oci p. Hvoreckeho, na prebudenie nikdy nie je neskoro. Najviac ma vsak prekvapil prispevok Sergeja Danilova, moderatora mozno novinara, syna cestneho Rusa.. Mal viac pocuvat otca a nie takto hlupo pochlebovat chlebodarcom, Otec sa urcite hanbi..
  http://dolezite.sk/Zvazaci_ortodoxni_a_uzitocni_idioti.html

 72. pan Hvorecky, precital som si vas clanok o pospolitosti. snazim sa hladat v ludoch to lepsie a preto sa mi nechcelo verit, ze by medzinarodne ocenenie udelili niekomu, kto uvazuje na urovni stredoskolaka. preto som si precital aj vas oceneny text. nerozumiem tomu. ti ludia, co vam udelili cenu, boli uplne zufali? nikto okrem vas sa nezapojil do sutaze? ved ten text nie len myslienkovo, ale ani spracovanim neprekracuje uroven gymnazistickeho slohu. som v rozpakoch. normalne sa tesim ak niekto zo Slovenska zaznamena medzinarodny uspech, ale teraz …

 73. Prečítal som si tento “výtvor”…Hvorecký má šťastie, že jeho mecenášom nejde ani tak o literárnu úroveň, ako o “ideologický náboj”. Takže za tento paškvil svojich obvyklých tridsať strieborných určite dostane….

 74. Zufale citanie, naozaj. “Diskusiu” som si precitala celu, vydrzala som to, stale udivenejsie otvarajuc oci. Ohananie sa slovami ako zidobolsevizmus a udajnou laskou k Slovensku… primitivnymi expresivami podporujuc svoj spravny “vlastny” nazor… Bez ovladania najzakladnejsich pravidiel slovenskeho pravopisu, invektivami miesto argumentov…
  Nie nemam zaujem vyjadrovat sa k obsahu precitaneho, len k forme. Mate pravo komunikovat s okolitym svetom za ruskom anonymity (na rozdiel od Michala Hvoreckeho, ktory ked nic ine, ide so svojim nazorom pod vlastnym menom a slusne) ako primitivi. Len tak dalej. Svoju lasku k mojej rodnej krajine si s dovolenim budem utvarat na zaklade inych prezitkov. A moj nazor na Pospolitost to nijako nenarusilo, nezmenilo, skor utvrdilo.
  Chlapci, Na straz!!! Boze, len nic nepokazte… tak lahko vam ide zdiskreditovat sa, ked sa hajite…
  (Niektore prispevky niektorych autorov su ako-tak citatelne a mohli by sa stat zakladom skutocnej diskusie, na ne a na nich sa vyssie napisane nevztahuje, myslim, ze je zbytocne vymenuvat a pomenuvat, triezvy clovek na to pride lahko sam).
  A este daco: vobec sa necudujem, ze na niektore Michal Hvorecky nereaguje. Nie je to potrebne.

 75. Upozornenie: nemám nič spoločné so SP.
  Odkiaľ vy ľudia prichádzate k záverom, že SP je fašistické hnutie? Viete vy vôbec, aký je fašizmus ideológia? Žiadna pravica, ale “tretia pozícia”. A fašizmus NIE JE to isté, čo národný socializmus (nacizmus). Takže si to netreba pliesť.
  Rasizmus? Termín vymyslený komunistami (L. Trockij), v multikulturalistických štátoch používaný ako nálepka triedneho nepriateľa (spolu s “xenofób”, “netolerantný”, “extrémista”)?.

  Ľudia proti rasizmu? Klamári, nevzdelanci, neschopní argumentovať racionálne (argumentujú emotívne), odtrhnutí od reality, prisluhovači Bruselu a politickej korektnosti? Ale iste. Hvoreckému tam bude dobre.

  Aspoň vy ostatní sa zobuďte a nežite s vymytými mozgami. Sledovanosť blogu SP asi naznačuje aké-také úspechy.

 76. pre nonymku

  1. vystupujes pod vlastnym menom, preto je tvoja kritika anonymity ostatnych namieste :-)
  2. kto neovlada na 100% gramatiku je zarucene nevzdelany primitiv
  3. keby som publikoval clanky alebo knihy, iste by som necakal, ze niekto na ne bude mat iny – povedzme aj negativny nazor. iste by ma to sokovalo. ako je to mozne – ved som genialny spisovatel
  4. obzvlast by ma to prekvapilo ak sam viem, ze to co pisem nema ani myslienkovu ani literarnu uroven, ale robim to zo zistnych pohnutok, lebo si uvedomujem, ze aj ked som mizerny spisovatel, tak ak budem drzat spravnu ideovu liniu dostanem priestor
  5. aby si to lepsie pochopila. keby zil Hvorecky za komunizmu velebil by veducu ulohu KSC a brojil proti kulakom a burzoaznej iredente. preto su ludia ako Hvorecky nebezpecni. vzdy vedia zaujat ten “spravny” postoj. vzdy vedia spravne nasmerovat svoje myslienky, viezt sa na vlne a uzivat si z toho plynuce vyhody.
  6. ze na niektore prispevky nereaguje sa mu nedivim. nemal by argumenty

 77. VÝZVA PRE VŠETKÝCH:Ak máte záujem o diskusiu na túto tému alebo podobné témy týkajúce sa rasizmu, intolerncie, multikultiralizmu…
  Zaregistrujte sa na stránke Beo.sk. Je to najlepší slovenský portál kde môžete volne diskutovať, podeľte sa zo svojimi názormi

 78. Navrhujem zverejnovat tieto “diskusie” niekde, kde si ich bude moct precitat co najviac ludi. Potom nebudeme potrebovat ziadnu osvetu ani vzdelavanie v boji proti extremizmu, lebo tieto vymydlene mozgy sa najlepsie zosmiesnia sami svojimi vyjadreniami.

  Sa cudujete, ze s vami nikto nevedie serioznu diskusiu, ked nedokazete zozmolit jeden poriadny argument bez toho, aby ste sa ohanali vyrazmi ako zidobolsevicke sprisahanie, prisluhovaci, zradcovia naroda a podobnymi kravinami?

  Som Slovak, som na to hrdy a nepotrebujem si liecit svoje komplexy menejcennosti tym, ze budem k svojmu narodu fanaticky nekriticky, ci budem utocit na ostatne narody, alebo rasy. Prave naopak, hladanie chyb a kritika nas samych nas posuva dalej.

  PS: Tak som sem dal zapredany zidobolsevicky prispevok, ktorym hanim jedinych pravych Slovakov a idem si pozriet, kolko mi prislo na ucet od zidov, ktori ma platia, aby som rozvracal slovensky narod ;)

 79. Zakomplexovaný Slovak napísal nepotrebujem si liecit svoje komplexy menejcennosti tym, ze budem k svojmu narodu fanaticky nekriticky, ci budem utocit na ostatne narody, alebo rasy.

  Tak priatelu ,židobolševik nie je rasa ,to je diagnoza .

 80. to: nezakomplexovany Slovak: chod to hovorit do dedin s ciganskymi osadami, mozes zacat napr. Jasovom pri Kosiciach a predtym si precitaj aspon tuto diskusiu. a zverejnena uz je, ved je na internete.

 81. musia byt aj taky ako “nezakomplexovany slovak” ci Hvorecky. Problem nie je v tom, ze tito ludia su neiformovani a vymydleni, ale v tom ze su agilny, lebo az potom sa ich neiformovanost a naivita meni v hlupost. Az ich cielena angazovanost z nich robi pred narodom somarov a zradcov.

 82. Ludia proti rasizmu??tak prečo si všímate iba ked bliely človek fyz.alebo psychivky napadne nejakého cigaňa? A čo ked 20cigaňov napadne nevinych ludí(deti,ženi-čo nemajú s rasizmom nič spoločné)?

  Už sa konečne zamysli nad sebou.Nemaš ani trochu úcty k tvojim predkom?To by som tu mohol zapisat na 2strany a aj stak by si to asi nepochopil.Poviem ti to zjednodušene.

  Ked ti cigani budu kradnut bicikle,rozbijat auta,kazit deti v skole,sikanovat ich,kradnut im veci,bezdovodne ta urazat,bit,atd.tak budes stale v “Ludia proti rasizmu”?
  A toto sa stava nespocetne vela ludom.
  A potom mi taky “života neskusený” clovek ako ti bude hovorit taketo bludy?

  PRECO BY SOM MAL PLATIT NA NIEKOHO KDO KRADNE,NICI NASU VLAST,SLAPE PO HROBOCH NASICH PREDKOV,NICI EKONOMIKU A HOSPODARSTO,ZABIJA A NESPRAVA SA AKO BY SA MAL???

 83. Vasil Opatrny,
  ja žijem v Rakúsku a venujem sa tamojšej politickej scéne tak nestrieľam faktami. Rakúsko síce má striktné zákony, ale objavujú sa fotky pána Stracheho v novinách v spoločnosti neonacistov resp. fotky ktoré poukazujú na jeho sympatie voči takým skupinám (napr. pri návšteve Izraela mal na sebe čiapku, ktorú nosia fanúšikovia nacizmu). zároveň aj ďaľši ex- a členovia strany prejavovali a prejavujú sympatie voči nacizmu. napr. Jorg Haider povedal, že nacisti mali dobrú pracovnú politiku (narážajúc na pracovné tábory) a Barbara Rosenkranz, kandidátka tejto strany spochybňovala holokaust. myslím, že to sú aj dosť veľké dôkazy.
  prikladám aj linky:
  http://newsrss.bbc.co.uk/1/hi/world/europe/628282.stm
  http://www.oe24.at/oesterreich/politik/Neues-Foto-zeigt-Strache-mit-Nazis/129155
  http://de.wikipedia.org/wiki/Barbara_Rosenkranz#Verh.C3.A4ltnis_zum_Nationalsozialismus

 84. k prispevku od autora humungusfungus..
  Any society that would give up a little liberty to gain a little security will deserve neither and lose both – parafraza originalneho vyroku Benjamina Franklina: They who can give up essential liberty to obtain a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety.
  ja osobne ten vyrok nepovazujem za blbost ;)

 85. Pan Hvorecky, je to ideologicky boj. Vy ste na jednej strane, oni na druhej. Kazdy z vas pouziva nalepky. Vy hovorite klerofasisticky, oni hovoria zidobolsevicky. Ste jeden za osemnast, druhy bez dvoch za dvadsat. Jeden aj druhy by najradsej svojich oponentov umlcal.
  Stale plati co povedala Rozika Luxemburgova o slobode, a to tu uz davno neplati, a to je problem: sloboda je slobodou inak zmyslajucich.

Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s