Wilsonic bude mať prestávku

Tibor zverejnil smutnú správu. Držím mu palce a verím, že naše spoločné dieťa, o ktoré sa už dlho dobre stará, sa o rok vráti zdravé, silné a štýlové!

Wilsonic, festival venovaný aktuálnym hudobným trendom, ktorý sa každoročne koná v Bratislave druhý junový víkend, je toho roku odvolaný. Dôvodom sú financie.

Ako organizátori sa ospravedlňujeme všetkým, ktorých toto rozhodnutie sklame. Do poslednej chvíle sme sa snažili pripraviť aspoň minimálnu alternatívu, ktorá by udržala kontinuitu a uspokojila našich návštevníkov. Nepodarilo sa, preto ročník 2010 vynechávame a sústredíme sa na budúcnosť.

Bolo to ťažké rozhodnutie. V roku 2009 mal festival množstvo kladných reakcií od divákov, pozitívne ho hodnotili médiá aj účinkujúci, no napokon skončil s negatívnou finančnou bilanciou. Prečo?

Zapríčinil to predovšetkým nižší počet platiacich návštevníkov. Finančnú stabilitu narušil odchod hlavného sponzora. K tomu sa pridali nepredpokladané organizačné zmeny, vynútené najmä zmenou miesta, ktoré prudko zvýšili náklady. Poslednou zlou správou bol pár týždňov pred konaním email z Ministerstva kultúry, ktoré nás podporilo len symbolickou sumou.

Nehľadáme vinníka mimo svojich radov a nevyhovárame sa na iných. Zodpovednosť je na našich pleciach a z jej dôsledkami sa vyrovnávame. Nechtiac sú v tom s nami aj niektorí naši dodávatelia a spolupracovníci. Usporiadanie ďalšieho ročníka za každú cenu by vyznelo ako neúcta voči všetkým, ktorí nám pomáhali. Prosím, vnímajte toto rozhodnutie aj v týchto súvislostiach. Prioritu má riešenie našich finančných záväzkov a vzťahov.

Podmienky a kontext, v ktorom festival vznikal, sa výrazne zmenili. Možnosti a potreby – hlavne lokálnej a regionálnej scény – odrážajú tieto zmeny a Wilsonic im chce pomôcť. Mienime nanovo definovať formu podujatia. Radi by sme to urobili spolu s vami, s komunitou, ktorá sa okolo festivalu vytvorila. Onedlho sa na vás obrátime.

Toho roku sa Wilsonic neuskutoční. Ešte raz sa úprimne ospravedlňujeme všetkým, ktorých sa táto situácia dotkla. Dúfame, že nám zachováte priazeň. Ďakujeme vám.

Za Wilsonic tím s úctou, Tibor Holoda

Prečítajte si aj: Vyznamenanie Tiborovi. Za Wilsonic
Povolanie promotér – ak vznikol hudobný festival

3 thoughts on “Wilsonic bude mať prestávku

  1. Je mi to skutečně líto – ale věřím, že to bude skutečně jen přestávka a příští rok se Wilsonic vrátí – nový a lepší :) Velké díky za všechny předchozí akce a brzy zase na viděnou!!

  2. to je vtip? 1. april bol predsa pred mesiacom? tento rok uz druha zla sprava co sa tyka hudby na slovensku… tak uvidime co nas este caka.

  3. Ahoj, tato zpráva mě vůbec nepotěšila, myslím, že top festival svého žánru na Slovensku …držím palce, věřím, že příští rok to zvládnete.

Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s