Najčítanejšie 2010

Pozrel som si v admine šikovnú štatistiku, ktorá vygenerovala rebríček najčítanejších článkov na webe v roku 2010. Využívam príležitosť a ďakujem všetkým, ktorí túto stránku navštívili a čítali. Nikdy mi pri písaní nešlo o čísla, preto len orientačne pre znalcov WordPressu: stránka mala za rok štvrť milióna videní, článok na prvom mieste vyše jedenásťtisíc, na desiatom cez dvetisíc.

1. Neprehováraj babku, ale frajerku!

Priznávam sa, mám slabosť pre čítajúce ženy.

2. Totálna vypatlanosť slovenských neonacistov

Je Marián Kotleba naozaj taký vymletý, že ani nevie, čo je neonacizmus?

3. Bratislavčanka v Košiciach

Nemusím PZH počúvať, keď nechcem. Oveľa ťažšie sa vyhnem zvukovému terorizmu slovenských komerčných rádií v kaviarňach aj úradoch, vogonskej poézii No Name či masovému tancovaniu Macareny na námestí.

4. Nepreladím. Nenaladím: Rádio FM

Zrušenie Rádia FM ako „riešenie kritickej situácie vo verejnoprávnych médiách“ je asi také pravdepodobné, ako že pánovi Sulíkovi narastie afro.

5. Dunaj v Amerike: o knihe a rieke

Prvá láska, večná rieka a posledná plavba…

6. Tri knihy ilegálne a zadarmo

Na Rapidshare sa dajú stiahnuť tri moje knižky. Čo s tým?

7. List Kanaďanom

Milí Kanaďania! Hokej znamená na Slovensku to, čo v Nemecku futbal, v Rakúsku lyžovanie, v Maďarsku vodné polo, v Afganistane púšťanie šarkanov, na Horehroní obdivovanie stromov a u Vás v Kanade vraj tiež hokej, ale určite nie až tak veľmi ako u nás.

8. Eurovea. Miesto pre zdravých a silných

Výstavba stála asi tristo miliónov eur. Prosím Vás, nenašli sa v rozpočte prostriedky na plošiny, rampy a výťahy pre bezbariérový prístup?

9. “Židovského pôvodu”. Vsuvka.

Len som nemo zízal na monitor a neveril vlastným očiam.

10. Tolerantné mesto či provinčná diera?

Počas môjho príhovoru na prvom Dúhovom pochode v Bratislave nastala panika – neonacistom sa podarilo vhodiť do prostriedku davu slzotvorný plyn…

A na záver mimo tabuľky: teším sa, že za tri dni si viac ako tisícdvesto ľudí prečítalo novú poviedku Láska a smrť na Vianoce. Nečakal som to pri texte, ktorý má deväť normostrán. Internet ma aj po takmer dvadsiatich rokoch používania dokáže prekvapiť. Zdá sa, že nádejou pre slovenskú krátku prózu môže byť web. Všetko dobré a do čítania v roku 2011!:-)

Napíš komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s